Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Ak môj zamestnávateľ ruší firmu ale v zápätí mi ponúkne prácu v druhej firme za tých istých podmienok finančných aj pracovných respektíve keď postúpi práva a povinnosti voči zamestnancom na inú firmu ktorá to preberie a ja to nechcem prijať tak mám nárok na odstupné alebo nie???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Otazne je co myslis pod Postupi prava. Ak sa nova firma stane pravnym nastupcom, tak tvoj pracovny pomer bezi dalej, nic sa nemeni. Ak chces odist, mususu dat vypoved.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nova firma preberie vsetky prava a povinnosti povodnej a tvoja zmluva ma minimalne take podmienky ako povodna, nemas narok na odstupne, ak tam nechces prejst. Pretoze nedostavas vypoved zo strany zamestnavatela kvoli ruseniu firmy.
    V takom pripade musis ukoncit PP ty, bud dohodou alebo vypovedou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nemáš, keďže nedostávaš výpoveď a tvoj PP bude trvať aj po prechode na iného zam-ľa. Ak nechceš prejsť, musíš dať výpoveď alebo skončiť Dohodou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.