Zavrieť

Porady

Voľno počas absolventskej praxi.

Chcem si vyčerpať 10 dni voľna, na ktoré mám nárok počas absolventskej praxi. Do evidencie dochádzky som zaznačil, ktoré dni si čerpám voľno. Bolo mi povedané, že si mám vypísať aj dovolenkový lístok. Nechápem však z akého dôvodu, kedže nie som riadny zamastenec a žiadnu dovolenku tak logicky nečerpám. Aká je skutočnosť? Potrebujem vypisovať dovolenkový lístok?
Naposledy upravil tomtr : 18.12.17 at 13:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Asi preto, ze to zamestnavatel musi nejako evidovat a mat potvrdenie o schvaleni.A to zaznacenie do dochadzky je skor planovanie ako schvalene volno. Ked je u nich praxou vypisat si dovolenkovy listok, tak si ho vypis, aby to ho nadriadeny aj schvalil. Standard na to v ziadnom zakone nenajdes.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomtr Dakujem, no veľmi sa mi to nezdá. To nie je riadny pracovný pomer. Jednoducho čerpám 10 dní voľna, to nie je podľa zákona o absolventskej praxi dovolenka, ale dni voľna. Neviem ako mám vypísať ten lístok, kde treba vypĺňať podrobnosti. Je to nezmysel.
    ivka70 U nas sa pouzivaju dovolenkove listky aj napr. na nahradne volno, len si nadpis dovolenka preciarknu a napisu nahradne volno.

    To iste mozes urobit ty: pod napis Dovolenka napises Volno pocas absolventskej praxe. Vypises len datum od- do,, pocet dni a podpises, ine udaje vypisovat nemusis.
    veronikasad Tak použi tlačivo Priepustka,zamestnávateľ musí to voľno nejako evidovať
      zbaliť

    Voľno počas absolventskej praxi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.