Zavrieť

Porady

Kataster nehutelnosti zalozne pravo - ako na to???

Ahojte,
schvalili nam hypotekarny uver a zakladame manzelovu nehnutelnost. Z banky uz mame aj zmluvu o zriadeni zalozneho prava, len neviem ci potrebujem k zmluvam prilozit aj LV, znalecky posudok, geometricky plan.... A ci to musia byt originaly alebo stacia aj fotokopie tychto priloh.
Neviete mi poradit? Chceme urychlene konanie za 8OOO Sk . Plati sa to vsetko v kolkoch alebo alebo v hotovosti? Mozem tu zmluvu zaniest na kataster aj ja ako jeho manzelka alebo potrebujem jeho splnomocnenie?
A ako by mala vyzerat ziadost o o urychlene konanie - co vsetko musi obsahovat?
Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Maya
    Ahojte,
    schvalili nam hypotekarny uver a zakladame manzelovu nehnutelnost. Z banky uz mame aj zmluvu o zriadeni zalozneho prava, len neviem ci potrebujem k zmluvam prilozit aj LV, znalecky posudok, geometricky plan.... A ci to musia byt originaly alebo stacia aj fotokopie tychto priloh.
    Neviete mi poradit? Chceme urychlene konanie za 8OOO Sk . Plati sa to vsetko v kolkoch alebo alebo v hotovosti? Mozem tu zmluvu zaniest na kataster aj ja ako jeho manzelka alebo potrebujem jeho splnomocnenie?
    A ako by mala vyzerat ziadost o o urychlene konanie - co vsetko musi obsahovat?
    Vdaka za radu.
    Poplatky sa platia v kolkoch. Zaniesť môžeš aj ty v podateľni to neskúmajú kto to podáva. Tiež so to riešil v 05/06 a potreboval som, znalecký posudok, stavebné povolenie, geometrický plán. Já som dával kópie.(Originál stavebného povolenia v žiadnom prípade nevydaj z ruky).
    Ale čudujem sa, že v banke ti neporadili čo všetko potrebuješ na kataster. Keď podáš urýchlovačku,tak na podateľni nech ti napíšu obal spisu, že prídeš pre to osobne,nakoľko keď to posielajú poštou môžeš stratiť ďalší týždeň. KeĎ budeš mať v ruke papiere z KÚ budeš musieť ešte dať overiť podpisy ak si nemala. Až potom môžeš zaniesť do banky. KÚ síce zašle aj do banky ich papiere, len treba aj banku naháňať. Keď budeš mať všetko tak asi do týždňa ti uvolnia peniaze na čerpanie.

    Kataster nehutelnosti zalozne pravo - ako na to???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.