Zavrieť

Porady

Dá sa schizofrénia liečiť inak ako liekmi? Má niekto skúsenosť?

Ahojte, prosím o radu, či má niekto skúsenosť s alternatívnou liečbou schizofrénie.
Ďakujem za odpovede a každú radu.
3 komentárov     zbaliť
Kabaka123 Alternatívú určíte môžeš skúsiť, ale brať lieky musíš.
alaya1 dolezite je povedat to, co si predstavujes pod pojmom alternativna liecba. Ci byliny, caje, homeopatika, alebo sarlatanov, ktori sa zvyknu nazyvat liecitelia, niektori aj radi pouzivaju titul Dr.
mataval ja som myslela ci sa to da liecit bez liekov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    Dolezite je povedat ze schizofrenia sa neda vyliecit. Lieky su len na udrziavanie stavu, v ktorom je clovek schopny normalneho zivota.
    Takze ziadna alernativna "liecba" nepomoze.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Ja by som sa len chcela spýtať, v prípade, že máš túto dg alebo niekoho poznáš s touto dg, či bol aspoň nejaký pokus o alternatívnu liečbu, ak už nie na úplné vyliečenie, aspoň pre zlepšenie stavu. Pretože ak nie, tak odpovedáš iba z princípu negatívne, a to nepokladám za žiadnu radu. U mladších ročníkov to ide skôr.
    Kto si chce pomôcť, alebo niekomu chce pomôcť, treba hľadať cesty, a veľa vecí si naštudovať cez internet. Niekam človeka privedie a je na ňom, či to využije.
    Niektoré vynechané potraviny údajne pomáhajú, rovnako pri iných dg, aj fyzických. Údajne píšem preto, lebo osobné skúsenosti a ani z okolia nemám, tak aby ma niekto neobviňoval z dezinformácií.
    Kým neboli lieky, ľudia sa liečili bylinami a stravou.
    Každý pokus stojí zato, netreba ľudí odrádzať.
    Nie je vylúčené popri liekoch zo stravy vynechať zopár potravín, najmä ak nie sú pre život nevyhnutné.
    LubosP bohuzial mam v rodine 2 ludi s touto diagnozou, ale co je dolezitejsie moja mama pracuje profesionalne s dusevnymi chorobami desiatky rokov
    neodpovedam z principu negativne ale podla faktov ktore nepustia:
    schizofrenia je s najvacsou pravdepodobnostou geneticky podmienena a vrodena, preto sa neda vyliecit uplne.
    Lieky vedia stav zlepsit uplne bez problemov. Clovek je schopny uplne normalneho zivota. Jediny problem tu je ze sa clovek citi byt v pohode a prestane lieky brat. Preto ak nechce zit v nejakom domove, tak musi mat dozor. Ale vie zit v pohode zivot.
    Takze otazka je preco hladat nejake alternativy ked lieky funguju?
    Ano urcite, nejake potraviny mozes vynechat, ak vies ktore, Neviem o ziadnej studii, ktora by vsak jednoznacne nasla ktore. Schizofrenia je asi z 20% podmienena vplyvom prostredia, takze nieco urcite fungovat bude, zatial vsak nevieme co.

    a nesuhlasim s tebou ze si treba studovat veci cez internet. To je cesta akurat tak k ublizeni si. Mame odbornikov a lekarov treba sa poradit s nimi. Doktor google je ten najhorsi lekar.

    A este jedna poznamka - kym neboli lieky ludia sa dozivali 40 rokov a z 15 deti im 13 umrelo. Dakujem, neprosim.
    korela "...s najvacsou pravdepodobnostou geneticky podmienena a vrodena, preto sa neda vyliecit uplne." atď., a ešte kde sa vo vetách nachádza "možno" a pod., keď čítam takéto myšlienky, hneď spozorniem. Nie sú ešte dôkazy, stále je to v rovine dohadov, predpokladov. Preto sa netreba uspokojiť s daným stavom a hľadať aj iné cesty.

    Vieš, ja neviem zabudnúť, ako jeden pán minister zdravotníctva, psychiater, šíril bludy verejne v médiách, uvádzal svoje skúsenosti s "pacientmi", ako sa dá vyliečiť homosexualita.
    Odvtedy si neviem predstaviť žiadny lekársky posudok podpísaný psychiatrom, odborníkom vo svojom odbore. Pod koľko osudov sa mohli asi tak podnes podpísať?

    Prírodná liečba bola aj pre internetom, tak sa môže cesta k pomoci značne skrátiť, iba to som tým chcela naznačiť. A každý rozumný človek si možnosť môže preveriť inými cestami, ani ja neodporúčam nikomu slepo veriť.

    Koľko štúdií bolo sfalšovaných, upravených pre niečí zámer. Pravdupovediac, neverím im. Ani lekári nepristupujú k pacientom s rovnakým metrom, nebudem rozvádzať prečo. Ale je to fakt, že mnohokrát rozhodujú o živote pacienta.
    Netreba to hádam ďalej rozvádzať. Každý máme svoje skúsenosti.

    Kedy a kde bola taká vysoká úmrtnosť? Pri morových epidémiách.
    kukučka Prečo alternatíva? Keď pre nič iné, tak preto, že každý liek má vedľajšie účinky a bolo by fajn, keby niečo pomohlo znížiť dávku. Logika.
    korela To je veľmi podstatný dôvod.
    buchač Alternatíva je/bola aj liečba elektrickými šokmi...

    Poniektorí "alternatívci" by si zaslúžili minimálne stretnutie so sudcom trestného súdu.
    Mila123 elektrické šoky a aj lobotómia boli oficiálne terapeutické metódy s vedľajšími účinkami......
    sestra J.F. Kenedyho podstúpila lobotómiu
    http://www.topky.sk/cl/13/1496081/Ot...z-od-narodenia
    buchač Veď práve tie vedľajšie účinky.

    Zaujímavé je jedno.
    Ak pacient v nemocnici skončí zle, tak príbuzní skončia so sťažnosťou na Úrade zdravotného dohľadu...a následne zažalujú nemocnicu.

    No nejak som nepostrehol prípad, že by sa niekto súdil s tým alternatívnym dilinom, ktorý dobabral pacienta.
    Veď ale ako by sa domáhal svojho práva, keď neexistuje žiadna dokumentácia...

    Takže ?
    -----------------------------
    Ono všetko s mierou...treba nájsť nejaký súlad.
    No nejak neverím, že by sa stravou alebo vitamínmi dali psychické choroby vyliečiť.
    -----------------------------
    Tá alternatíva ?
    Nuž ak by som dal poniektoré linky, kde sú tie "rady" ohľadom alternatívy ?
    Veď to je strate zdravého rozumu, kto by sa správal podľa tých rád.
    Radšej veru nie, nebudem predsa robiť reklamu tomu, koho názory sú brutálne zhovadilé...a len by zarábali na nešťastí iných.
    LubosP korela: veda nie je nabozenstvo chvalabohu a preto nikdy nebude 100%,
    faktom vsak je ze najnovsie studie hovoria o cca 80% vplyve genetiky a 20% vplyve prostredia, kym niekto nepreukaze ine, povazujem to za fakt
    ano studie byvaju sfalsovane, ale budes prekvapena hlavne tie ktore chcu potvrdit tie alternativne metody alebo "dokazat" ze oficialna veda je sfalsovana, ak onapr. ta studia o ockovani ktore vraj sposobuje autizmus
    tzv. alternativne metody su castokrat skodlive a sposobuju viac zla ako dobra
    keby napr. Steve Jobs sa nechal normalne liecit mohol este zit atd. atd.
    mari2x " Každý pokus stojí zato, netreba ľudí odrádzať." - - NIE KAŽDÝ pokus stojí za to.
    kukučka Nevieš, kým neskúsiš. Topiaci sa slamky chytá a niekedy aj motyka vystrelí. Hrajeme sa so slovíčkami?
    mataval ake potraviny by sa mali vylucit?
    mataval ide len o to ze sa bojim ci tym ze uzivam silne lieky, ci nepridu nejake ine choroby ako cukrovka z liekov alebo nejake ine choroby....iba o to ide
    buchač Diabetes z liekov nedostaneš...alebo presnejšie povedané, je to veľmi nepravdepodobné.

    Do podrobností nemá význam ísť.
    ----------------------
    Alebo iná odpoveď.

    Ak by jeden dostal dia z tých liekov ?
    Nuž predsa existuje alternatívna liečba, ktorá vylieči na 100% cukrovku do pár dní.

    Teda, aspoň to tí alternatívni liečitelia tvrdia.... ...a možno by mali aj zakúsiť na vlastnej koži tú svoju liečbu, či by im pomohla.
    Prešli by ich hlúpe kydy.
    -----------------------
    Apropóó...

    Alternatívna liečba v nie jednom prípade doporučuje východné liečiteľstvo.
    No na základe jeho produktov prichádza k vykynožovaniu iných druhov živočíchov a aj rastlín. Takže v konečnom dôsledku je tých originálproduktov aj tak pomenej a sú drahšie. Tým pádom dochádza k ich náhradám, ktoré sa predávajú ako originál a za nezmenenú cenu.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    LubosP napísal všetko a zrozumiteľne a jasne, to je vážne onemocnenie a vyžaduje liečbu bez akýchkoľvek pokusov a zverenia sa do rúk "odborníkov", nehazardovať, jedine lieky môžu stav udržať pre fungovanie

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    misoft, Žabinka, Mária27, Ing. Ľubomír Janoška, alaya1
    5

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    možno by tá "alternatíva" bola vhodná skôr na úrovni ochrany pred vedľajšími účinkami liekov. Napríklad zameraná na pečeň.
    A pod alternatívou by som ja osobne chápala samozrejme zmenu životného štýlu. Pokiaľ ide o ochranu napríklad proti cukrovke II. typu, tam to tiež hrá veľkú úlohu. Čiže komplexne úprava stravy, pohybu, stresov.... Takáto alternatíva prospeje všetkým.

    Lieky nemusia byť vždy nutné zlo. Skôr to môže byť záchrana. Netreba sa ľutovať, že musíš doživotne užívať. Skôr sa zariadiť a upraiť podľa toho aj iné veci v živote.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, korela, Mária27, Žabinka
    4

    IIla je offline (nepripojený) IIla

    IIla
    Kedysi som počula jednu pani, ktorá mala schizofréniu: povedala, že jej kolegyne vôbec nevedia o jej diagnóze. V jej prípade možno pomohla aj ergoterapia a socioterapia (t. j. pracovná aktivita a stretávanie sa s ľuďmi aj mimo práce).

    Na druhej strane, pokusy s meditáciami spôsobili niektorým ľuďom problémy... (Skrátka: všetkého veľa škodí.)

    Ale myslím si, že by ste mohli skúsiť niektorú z terapií, s ktorou už asi aj máte skúsenosti: arteterapia, muzikoterapia, ... Môžete sa poradiť aj so svojím lekárom.
    (Niekomu pomôže, keď sa stará o zvieratko, pre iného to však vôbec nie je vhodné...)

    Držím Vám palce. Aby sa Vám podarilo udržať sa v takom stave, že ľudia okolo Vás nebudú na Vás poznať, že máte takúto diagnózu.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela



    korela (Dnes 15:56) Rozhodla som sa svoj príspevok ku komentárom zmazať a napísať k nim odpoveď. Komentátori sa v nich nájdu.

    Pre istotu, aby nebola považovaná za komentár, zadala som ho mimo témy, i keď sa točíme stále okolo medicíny.


    .

    LubošP, citujem "tzv. alternativne metody su castokrat skodlive a sposobuju viac zla ako dobra
    keby napr. Steve Jobs sa nechal normalne liecit mohol este zit atd. atd. "

    .
    Tak sú častokrát alebo vždy? Čo si mám vybrať? Kde berieš tú istotu svojich výrokov? Ešte neznamená, ak tvoja matka pracuje (nevieme v akej pozícii) v tejto psychiatrickej oblasti, že vie všetko. A nielen tvoja matka, psychiatria vo všeobecnosti. Rovnako sa to týka aj iných dg.

    Vcelku by som prijala, keby si sa aspoň trochu zamyslel a vyjadril by si sa k tomuto, ide totiž o priamu skúsenosť v rodine. Je mi to už nepríjemné tu o tom písať, pretože to tu nezverejňujem po prvýkrát. Ale dokážu ma k tomu vyprovokovať práve takí odmietaví ľudia, ako si ty.

    Otca po prvej operácii na onkoústave v BA poslali domov bez sanitky verejnou dopravou, sám myslel si, že ide o banálnu operáciu znamienka. Rez mal dĺžku do cca 20 cm, 50. roky. Mame povedali, že má metastázy v celom tele a dávali mu tri týždne života. Tá sa hneď zmobilizovala, zohnala recept z čerstvej aloy, podotýkam pripravovala ho z čerstvej aloy spolu s inými prírodnými potravinami. Išlo o ruský recept.


    Otec žil ešte 16 až 17 rokov, bola som príliš malá, aby som si pamätala všetky podrobnosti, pre alou som chodievala s ňou, videla som ju mlieť na mäsovom mlynčeku, počúvať, čo pridáva, neviem však ich pomery. Ďalej som videla, ako mu vyplachuje dve rany tmavým odvarom?, tinktúrou? z korienkov, dnes netuším akých, tu išlo o recept od bylinkárky od Trnavy. Keď prežil, tak potom prešiel ožarovaním, mal ešte dva podkožné nálezy v priebehu tých ostávajúcich rokov v určitých intervaloch nájdené pohmatom v zárodku, tam už myslím alou nepoužíval.

    Kožné lekárky, práve nastúpené zo školy na toto oddelenie, boli pri operácii, ešte dnes pracujú, pamätajú si ho ako raritný prípad, jeho bunky sa skúmali ešte viac ako desať rokov po jeho smrti, aj iné pokusy ešte počas jeho života ... Nezomrel na rakovinu.
    V okamihu po operácii sa stal z neho ateista (vtedy sa ešte pacientom zamlčovalo, akú majú dg, oznamovali iba najbližším aby sa pripravili na úmrtie), vložil sa do rúk prírody, ten sa stal jeho chrámom, čerstvá strava výlučne z plodov zo svojej záhrady, slnko, vážna hudba, pravidelný relax, spoločensky žil, ísť s ním po meste bolo pre mňa "utrpenie", pretože ak sa po polhodine s niekým rozlúčil, po desiatich metroch stretol ďalšieho známeho, a ja som si zasa ako 10 r. "okopávala" členky.
    .
    Spomínaš Steva Jobsa.
    Ja uvediem Granta Achatza. Výnimočný človek, nasadená výnimočná liečba. Išlo už o 4. st., kuchár, pôvodne mal prísť chirurgickou liečbou o veľkú časť jazyka, časti spodnej čeluste, oboch strán krku. Po štyroch mesiacoch zdravý, chuť medzitým stratil, napriek tomu vymýšľal, tvoril a vytváral nákresy k novým menu. Chuť sa mu postupne obnovila.
    Je s ním dosť rôznych dokumentov, rozhovorov, aj na YT,
    kde popisuje priebeh a liečbu svojej dg, aj je prezentovaná jeho kuchárska genialita. Za sebou mnoho ocenení, tri Michelinove hviezdy, žije v Chicagu.
    Navrhli mu ožarovanie v experimentálnej fáze. Osobne si to vykladám trochu inak.
    Aj preto tá moja skepsa, že nie každý pacient dostáva rovnakú liečbu.
    .
    https://en.wikipedia.org/wiki/Grant_Achatz




    https://www.csfd.cz/film/407794-chef-s-table/prehled/ vyhľadať si Achatza, po 32. min. rozpráva svoj príbeh s dg. Prvý návrh lekárov liečby by ho znetvorilo a vyradilo z profesie s nízkou šancou na prežitie, potom sa mu na základe informácií o jeho zdrav. stave z médií ozvala univerzita, ktorá ho vyliečila bez skalpelu do štyroch mesiacov.

    .
    Neviem, či ti niečo hovorí Nová germánska medicína verifikovaná na Trnavskaj univerzite.

    http://www.ezopress.sk/2012/06/germa...raviu-ludstva/

    http://www.calendula.cz/calendula.htm

    Vieš niečo o výsledkoch práce práci Dr. Budwigovej, biochemičky, 50. r. min. st., nominovanej na Nobelovu cenu 7x, podnes ju nedostala, a množstvo iných prístupov mimo v súčasnosti oficiálne zavedených prístupov v našom verejnom zdravotníctve, ktoré dokážu rakovinu liečiť.


    Nechci vedieť, čo si ja myslím o tvojom neotrasiteľnom presvedčení. Či vôbec tvoja matka niekedy počula o MUDr. T. Rosinskom, aby sme zostali pri pôvodnej téme.
    Dobrou ukážkou je aj farizejstvo, zisti si vlastníka zariadenia TČM http://terramedica.sk/ (exministra zdrav.), hlavne, že si tu niekto stále otvára ústa o niečom, o čom nemá ani poňatia.


    Osobne som počas liečby v inom centre TČM nebrakovala žiadne prírodné zdroje, liečba spočívala na zelenine a ľanovom oleji, jogurtoch, mede, mandliach, vajíčkach, proste z našich normálnych zdrojov.
    Už je čas si zložiť to červené súkno spred očí.
    .
    Dobrý je aj dnešný príspevok od Dáša_, čo všetko spadá pod alternatívnu liečbu.
    Naposledy upravil korela : 26.12.17 at 16:17
    LubosP no vzdy neskodia niekedy neurobia nic ako napr. homeopatika
    ano je otazne co je chapane pod alternativou, bohuzial castokrat sa pod tym chapu nejake zaracne metody, ktore vraj vedia vyliecit zavazne choroby a to je nezmysel, pred tym budem varovat kazdeho
    na beznu nadchu si mozes dat kvapky do nosa alebo slanu vodu ako alternativu, takato alternativa moze zafungovat, rozne prirodne prostriedky samozrejme na rozne neduhy funguju, ved mnohe lieky z nich vychadzaju, to nikde nepopieram
    avsak snazit sa dehonestovat pracu a vyskumy tisicov lekarov a vedcov a zverit sa do ruk nejakym sarlatanom je nezmysel
    nikde som netvrdil ze moja mama alebo psyhyatri vedia vsetko alebo ze su vseveduci, trvrdil som len ze aktualny stav vyskumu hovori ze je to choroba neliecitelna a bez liekov clovek nie je schopny fungovat
    nemam ziadne fakty ktore by svedcili o ucinnosti nejakej inej metody a skusat experimentovat so svojim zdravim ci nahodou motyka nevystreli nikomu zasadne neodporucam

    Dá sa schizofrénia liečiť inak ako liekmi? Má niekto skúsenosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.