Zavrieť

Porady

Kam s vyradeným šatstvom ?

Mám už dlhší čas problém, čo robiť s vyradenými šatami a bytovým textilom.
Mám viac detí, tak sa mi tých vecí nazbieralo dosť a po sťahovaní do nového bytu by som rada urobila "generálny poriadok", ale neviem, čo s textilom.
Zberné suroviny textil podľa mojich zistení neberú, nikto známy o veci záujem nemá, surovo vyhodiť ešte relatívne dobré veci mi akosi nedá..
Pred pár rokmi som dávala vyradené šatstvo do Devínskej Novej Vsi(farské spoločenstvo), tam to prebrali, a nepoužiteľné odvážali vraj niekde do utečeneckých táborov na výrobu kobercov. Ale neviem, či to ešte funguje. Nemáte niekto nápad na riešenie? Neexistuje u nás firma, ktorá by to zužitkovávala? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Niekedy som nosila takéto veci do obchodu - komisu, kde som to predala za pár korún. Lenže stalo sa , že niektoré veci sa nepredali a potom som to znova odniesla domov. Tak som to jednoducho zabalila do tašky , zavesila na kontajner a ono si to už ktosi vzal. Ale keď dcéra začala učiť v škole , kde bolo veľa rómskych detí, tak to brala so sebou a sem tam veru aj jej kolegyne zobrali čo sa im páčilo. Tiež suseda má prácu v charite , kde sú zameraní na výchovu rómov a tak nejaké veci odnesiem aj tam , potom to oni rómom za symbolickú sumu predajú.

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    V Poľsku som videla veľký uzamknutý kontajner Červeného kríža na nepotrebné šatstvo. Ľudia to tam mohli dať a ČK to použije podľa potreby.
    Dobrý nápad. Keby sa tak toho ujal aj u nás ČK, čo poviete?

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    Elevani, odkiaľ si? U nás v Nitre je Azylový dom, kde ošatenie pre svojich "zverencov" berú a taktiež aj Azylový dom pre matky s deťmiˇ, kde sa im šatstvo zíde. Alebo sa skús spýtať na miestnej charite, u nás šatstvo odoberajú a za symbolický poplatok - myslím nejakú korunu - ho potom "predávajú" tým, ktorí to potrebujú. Ďalšou z možností je zavolať do detských domovov v okolí, u nás sa raz robila veľká zbierka a potom to dodávka odniesla do jedného z nich. Možností je veľa.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    No ja mám napríklad tiež takýto problém, že čo s takýmto šactvom. Ja som tu v Košiciach volala na ČK, tam mi pani povedala, že oni také veci neberú, dala mi kontakt na nejakú pani z charity, tam mi to tiež nechceli zobrať, vraj majú toho dosť a berú len čisté veci z čistiarne.No nakoniec som našla Spolok ľudí dobrej vôle, tam sme so sestrou odniesli asi zo 4-5 igelitiek a ešte aj školskú tašku 1 rok používanú, ktorá stála okolo 1500,- Sk,bola veľmi pekná a slečna, ktorá tam bola sa tvárila ako by sme ju tým obťažovali a tú tašku skoro ani nevzala, nenápadne nám dala najavo, nech nabudúce nechodíme.
    S týmto mám problém každé dva roky, keď triedim šatník.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Ja takéto veci, pobalím do tašiek a dám ku kontajnerom - pre bezdomovcov. Co si nevezmú odnesú smetiari.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Mne niečo vzali v charite. Dával som to zadarmo ale tiež nie všetko chceli a pritom to neboli zlé veci.
    Teraz to dávam do igelitových sáčkov ku kontajnerom.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Orim
    Mne niečo vzali v charite. Dával som to zadarmo ale tiež nie všetko chceli a pritom to neboli zlé veci.
    Teraz to dávam do igelitových sáčkov ku kontajnerom.
    Máme podobné skúsenosti z charity, nevezmú hoci čo a ako píše Orim boli to veľmi slušné veci. Mám dojem, že chcú veci priamo z obchodu aj s bločkom. Alebo nech sa organizácia nevolá charita

    Maxi Mucha je offline (nepripojený) Maxi Mucha

    obyčajná žena Maxi Mucha
    Odkúpim veci, a je to vhodné pre dievčatko ,na výšku cca160 cm.Vďaka D.M.

    Elevani je offline (nepripojený) Elevani

    Elevani
    Povedz bližšie, mi o aké veci by si mala záujem a môžem ti pripraviť špeciálny balík. Budem rada, ak sa to dobre zužitkuje - takže žiadne odkupovanie.
    Ja som z Bratislavy, tak ak by si mala konkrétny nápad ako sa spojiť, ozvi sa.
    Ďakujem aj ostatným za odpovede. S charitou mám podobné skúsenosti, preto som hľadala nejaké iné riešenie.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Naša susedka si dala z nepotrebného šatstva utkať koberce (také behúne). Sú veľmi pekné a za utkanie neplatila veľa. Dajú sa použiť aj ako ochrana steny k detským posteliam.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som sa vlani sťahovala, tiež som si nevedela rady s nepotrebným šatstvom. Na radu známeho som všetko pobalila do veľkých igelitových vriec a odniesla som to do Červeného kríža. Tam mi to pani bez akýchkoľvek poznámok prevzala.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Evaman
    Ja som tu v Košiciach volala na ČK, tam mi pani povedala, že oni také veci neberú, dala mi kontakt na nejakú pani z charity, tam mi to tiež nechceli zobrať, vraj majú toho dosť a berú len čisté veci z čistiarne.
    tiež sme tam chceli kedysi zaniesť oblečenie a trvali na tom, že každý kus odevu musí mať lístok z čistiarne.

    Elevani je offline (nepripojený) Elevani

    Elevani
    Chcem sa s vami podeliť o výsledok riešenia tohoto problému.
    Pretože väčšina tých mojich vyradených vecí tvorí detské oblečenie, dostala som sa v premýšľaní, inšpirovaná aj vašimi radami, k detským domovom. Vyhľadala som si taký, čo je blízko k môjmu bydlisku, a už som sa aj telefonicky dohodla s pani riaditeľkou, že im to tam môžeme priviezť (a nespomínala nijaké vysačky z čistiarne).
    Takže HAPPY END.
    Ďakujem za vašu účasť aj dobré rady!
    Možno toto riešenie bude užitočné aj niekomu ďalšiemu.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    S tým detským domovom nemám takúto skúsenosť. Mne povedali, že ich deti chodia oblečené pekne a hlavne že majú prostriedky na nové oblečenie. Mali ste vidieť tú peknú útulnú kanceláriu s bielym kobercom u p. riaditeľky /KE/. Pobehujúce deti tiež nevyzerali ošarpane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.