Zavrieť

Porady

Lenovo H50-55 AMD - Prečo sa mi prehrieva procesor a ako by som to mohol napraviť?

Dobrý deň. Mám skoro nové PC, kúpil som ho minulý rok. Zostavu mám nasledovnú: Lenovo H50-55 AMD A10-7800 3.5GHz/12GB RAM DDR3/2TB HDD/DVD-RW/WiFi/AMD Radeon R7 240 2GB/Win 10 64bit, no a Radeonku som vymenil za GIGABYTE VGA NVIDIA GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5. Včera sa mi naskytol však problém, že procesor sa začínal prehrievať. V programe Speccy mi ukazuje niekedy až 75°C a, samozrejme, následne sa vypne. Čím to môže byť, prosím? Je to grafickou kartou? Ďakujem vopred.
Naposledy upravil taiko : 25.12.17 at 14:37
misoft Ovládače! Odobral si ovládače pre AMD a nainštaloval pre nVidiu?
Pretože sa mi zdá - ak si tam nedal správne ovládače, - že OS tam napchal svoje, resp. stiahol od M$ a tie nie sú práve na to najvhodnejšie.
Skontroluj si najskôr, či máš na grafiku ten správny ovládač!
Ďuro56 Ďakujem za odpoveď. No myslím, že to bude niečím iným, lebo robili to profesionáli, tak tam určite nainštalovali ovládače. Čo ešte môže byť príčinou? Je pravda, že na PC sú hrané hry, ale práve preto som dal vymeniť Graf.K. PC sa mi už dnes 2x vypol. Neviem, čo s tým. Chladiče fungujú, ráno som ho rozobral, nevidím tam ani prach. Neviem, prosím, poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    1. netreba predpokladat, ze niekto nieco urobil profesionalne. Treba vediet. Ako pise misoft, skontroloval by som ci mam spravne ovladaca a ci su aktualne.
    2. Pouvazoval by som aj nad pridavnym ventilatorom, kedze si pridal zdroj tepla.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ďuro56 Ďakujem pekne. Skúsim sa pozrieť, no už som nejaké ovládače spozoroval. Prídavný ventilátor? Radšej nie na procesor? Ďakujem.
    misoft Keď sme už pritom - ak si skontroloval všetko a i tak teploty stúpajú - prídavný ventilátor do chase trochu pomôže, ak sa nastaví na odsávanie teplého vzduchu z vnútra. Treba si uvedomiť, že často zdroj odsáva ten vzduch spolu s jedným vetrákom vzadu. Ak sa pridá druhý - výmena vzduchu bude rýchlejšia. A pozrieť sa tiež na kabeláž - tá tiež často vadí v obehu vzduchu v chase - niečo takéto http://2.bp.blogspot.com/-4gFXqRfPNC...0/PICT0027.JPG je hotová katastrófa, ale tomuto podobné http://mobilforum.mobilmania.cz/mode...zi_kabely2.jpg je priama cesta pre chladiaci vzduch.
    Ďuro56 Mám tam dostatočný poriadok. Skúsim to nejako ešte usporiadať a popremýšľam nad chladičom. Ešte raz ďakujem.
    misoft Pridanie vetráku nijako nenaruší záruku - sú to len 4 skrutky + pripojenie vetráku na Molex konektor.
    taiko @duro. Mozes vylepsit aj chladenie procesora, len to uz potrebujes vacsiu skusenost a zrucnost
    taiko @896 experimentovat uz zacal ked vymenil graficku kartu
      zbaliť

    Lenovo H50-55 AMD - Prečo sa mi prehrieva procesor a ako by som to mohol napraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.