Zavrieť

Porady

Fond pracovného času za12/2017

Dobrý deň,

chcem sa poradiť s fondom prac. času FPČ za 12/2017:

1. pri jedsmennej prevádzke mi to je jasné - to je 19 prac. dní + 2 sviatky - t. j. 21 dní x 8 hodín denne - čiže 168 hodín za mesiac

2. Ako je to pri dvojsmennej prevádzke, keď sa smeny rozdeluju od pondelka do nedele /poobedná, ranná - každý druhý víkend sobota alebo nedela/ - počítam FPČ opäť 19 prac. dní + 2 sviatky x 7,75 denne alebo počítam 19 prac. dní + 3 sviatky x 7,75 - ide mi o ten štedrý deň - padol na nedelu, tak isto to bude aj za január - 06.01. - počítajú sa sviatky cez víkend do fondu prac. času? A keď niekto pracoval v štedrý deň - má príplatok za sviatok? - ide o kuchynu v zariadení pre seniorov

3. A aký je teda v nadväznosti fond pracovného času v nepretržitej prevádzke - 12 hod. smeny od pondelka do nedele - opatrovatelky v zariadení pre seniorov - za december 2017 - 37,5 h. týždenne, čiže 7,5 hodiny denne
Naposledy upravil Gabika8059 : 03.01.18 at 14:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vzdy pocitas 21 dni, teda 19+2, aj ked pracuju na zmeny, ci v nepretrzitej prevadzke
    k 3. treba doplnit tyzdenny pracovny cas zo zmluvy.
    Ak je 37,5 hodiny, ich fond za december 2017 je 21x7,5 = 157,5 hod.
    Naposledy upravil ivka70 : 03.01.18 at 15:02
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabika8059 Takže, z toho mi vyplýva, že ako náhle padne sviatok a víkend - to je sobota alebo nedela, tak sa do fondu pracovného času nezapočítava ani pri jednosmennej, dvojsme. ani pri nepretrz. prevádzke.

    To znamená, že ani za január 06.01 - nebudem rátať do fondu prac. času.

    Ale ak niekto na štedrý deň robil? Zaplatím mu len príplatky?
    ivka70 Ak niekto robil, zaplatis mu mzdu + priplatky zodpovedajuce danej zmene
    Gabika8059 To znamená, že tí čo robili na štedrý deň budú mať zaplatených 19 prac. dní + 3 sviatky a ostatní 19 + 2 sviatky, ale do FPČ sa vždy rátajú len 19 + 2 sviatky - Ďakujem za rady

    Vieš mi, prosím, poradiť, kde v ZP nájdem, v ktorom paragrafe to, že sviatky počas víkendov sa do fondu nepočítajú?
      zbaliť

    Fond pracovného času za12/2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.