Zavrieť

Porady

Povinnosť evidovať tržby v ERP a aj napriek tomu bola prijatá tržba na PPD - Aké následky z toho budú?

Ahojte, mám klientku - kozmetičku, ktorá si otvorila živnosť v 2/2017, ale kým si zariadila salón, vybavila hygienu a všetko, čo k tomu treba, prešiel určitý čas a ERP jej sprevádzkovali niekedy až v 9/2017. No keďže nájom musela platiť už od 2/2017, tak si privyrábala aj bez ERP a klientkam vystavovala PPD. Ide o sumu cca. 500 eur, pretože celé leto nebola doma. Teraz mi dala doklady a upozornila som ju, že tržby môže prijímať len na BÚ, alebo do ERP (VRP). Prosím Vás čo z toho, aký dopad bude mať na tento problém? Daňováci jej určite hneď pri kontrole vytknú, že prijala peniaze na PPD. Ako z toho "vykľučkovať"? Asi sa s tým nedá nič robiť, len "čušať", však? Ďakujem Vám veľmi pekne za názor, či radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    No, neviem, či by nebolo najistejšie sa tváriť, že žiadne tržby neboli. Ak ich zaúčtujete a príde kontrola, dostane pokutu. Ak ich nezaúčtujete a príde kontrola, kontrola ťažko zistí, že nejaké tržby boli. Ak teda nepríde k spotrebe materiálu.
    Naposledy upravil jakubzemko : 03.01.18 at 20:55
    mondes Ďakujem. A ak by som ich predsa len zaúčtovala, tak mi nevieš poradiť, o akú výšku pokuty by sa jednalo? Ďakujem
    jakubzemko Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice § 16 a. Správneho deliktu sa dopustí ten, kto

    a) nepoužil elektronickú registračnú pokladnicu alebo virtuálnu registračnú pokladnicu na evidenciu tržby podľa § 3 ods. 1 alebo prijme tržbu na základe dokladu vyhotoveného elektronickou registračnou pokladnicou alebo virtuálnou registračnou pokladnicou, ktorý nie je pokladničným dokladom,
    Daňový úrad alebo colný úrad uloží pokutu za správny delikt podľa
    a) § 16a písm. a) až f), j), s) a t) od 330 eur do 3300 eur,

    Povinnosť evidovať tržby v ERP a aj napriek tomu bola prijatá tržba na PPD - Aké následky z toho budú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.