Zavrieť

Porady

Úhrady RTVS - dohodari

Za dohodárov sa platí RTVS? Keď jedna firma ma 10 zamestnancov na dohodu o pracovnej činnosti, to znamená ze každá jedna dohoda znamená jedného zamestnanca aj keď neodpracuje celý mesiac iba pár dní v mesiaci? Takže keď vo firme pracuje 10 ludí na dohodu to znamená ze za 10 dohodárov sa platí 18,58 Eur za mesiac ako za normálny pracovný pomer?
Naposledy upravil ivka70 : 04.01.18 at 15:13 Dôvod: velke pismena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dohodár nie je zamestnancom. Za nich sa teda poplatky neplatia.
    Tu sa to už riešilo. http://www.porada.sk/t296556-koncesi...ml#post2956888
    Naposledy upravil Tweety : 04.01.18 at 14:10
    Anni01 Tweety, citujem z ich stránky :
    "Zamestnanci, pracujúci na základe dohôd o vykonaní práce, dohôd o pracovnej činnosti a dohôd o brigádnickej práci študentov, sa do počtu zamestnancov, rozhodujúcich pre určenie výšky úhrady a povinnosti platiť úhradu, započítavajú."
    To znamena ze sa dohodary zapocitavaju, nie?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    https://uhrady.rtvs.sk/zamestnavatelia/kto-ma-platit

    Zamestnanci, pracujúci na základe dohôd o vykonaní práce, dohôd o pracovnej činnosti a dohôd o brigádnickej práci študentov, sa do počtu zamestnancov, rozhodujúcich pre určenie výšky úhrady a povinnosti platiť úhradu, započítavajú.
    Anni01 Babi2 ďakujem, toto som prečítala aj ja, ale neviem ako mam rátať dohody, každá jedna dohoda znamená jedného zamestnanca, aj keď dohody sú len na pár dní v mesiaci? Takže 10 dohodárov znamená 10 zamestnancov čiže 18,58,- Eur na mesiac?
    babi2 áno, 10 dohodárov = 10 zamestnancov
    toto som vybrala z najčastejších otázok:
    Ak zamestnávateľ platí úhrady vopred za štvrťrok, polrok alebo rok, je povinný zaplatiť úhradu do posledného dňa prvého kalendárneho mesiaca obdobia, za ktoré sa táto úhrada platí. Výška sadzby sa určí podľa počtu zamestnancov v prvý deň obdobia, za ktoré sa úhrada platí. Napr. pri štvrťročnej periodicite sa sadzba určí podľa počtu zamestnancov k 1.1., 1.4., 1.7. a 1.10..

    Úhrady RTVS - dohodari

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.