Zavrieť

Porady

ako si pridať klientov na svoje ID ako ekonomky

Ahojte, Máte postup, ako si v roku 2018 pridať na svoje ID portálu FS nových klientov právnické osoby. Je to autorizácia alebo zastupovanie? Ďakujem
Žabinka už si začala túto otázku rozoberať tu http://www.porada.sk/t303902-elektro...ml#post3004467
načo zakladáš ďalšiu otázku a nepokračuješ v začatej.. nečítaš odpovede?
gretka7 lebo nám to nefunguje....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Keď si chcem pridať klienta na svoje ID do portálu vyšlem ho na DÚ s OP, zmluvou o dohode na elektronickú komunikáciu s jeho iniciálami ( dvojmo ) a splnomocnením, kde ma splnomocňuje a je tam uvedené aj moje ID, dohody podpisuje až na DÚ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gretka7 ĎAkujem. No na daňovom mi povedali, že oni už s tým nič nemajú. Všetko už ide cez eID - preukaz s čipom.
    otázka áno, zabudla som... od 1.1.2018 na preukaz s čipom, ale len sro-čky, čo sa týka SZČO, tak tí sa dajú prihlásiť na DÚ postupom ako som písala vyššie, lebo chcem do konca marca prihlásiť už všetkých živnostníkov ( nečakať do 1.7.2018 ), volala som na DÚ a u živnostníkov sa postup nezmenil, sro-čky som preto prihlásila do 31.12.2017
    gretka7 No áno, toto mi je známe. Len neviem ako teraz si pridať nového klienta PO. Prosím ťa, a v ktorej sekcii máš pridelených svojich klientov. Je to autorizácia alebo zastupovanie?
    Čo som písala na FS, tak autorizácia je že konateľ sa zaregistruje na portáli FSi a následne si na seba autorizuje svoju sro-čku.
    otázka keď si rozkliknem správa autorizácií subjektu vyskočí mi zoznam autorizovaných používateľov, pod tým je tabuľka a v nej moje ID, meno a právny titul konania je splnomocnená osoba... Všetkých klientov mám pod hlavičkou - moje autorizácie k subjektom....
      zbaliť

    ako si pridať klientov na svoje ID ako ekonomky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.