Zavrieť

Porady

Skladba tramoveho stropu, a zateplenie strechy nad povalom

Dobry den.
Chcel by som sa vas spytat na par veci:
1)

Mam navrhnute dve verzie ukoncenia tramoveho stropu na povale (neobytna cast) a neviem ktora je lepsia a ci vobec su dobre:

VERZIA A so STYRENBETONOM
Nepoznam difuzny odpor styrobetonu ale predpokladam ze to bude difuzne otvorene z hornej casti ked podla http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-...nich-materialu je PERLITBETON μn okolo 14 co je ovela menej ako OSB. A uzavrete voci hlodavcom.

VERZIA B s OSB doskami na drevenom roste so vzduchovou odvetravacou medzerou medzi OSB a VATOU

2)
Skladba v obyvanej casti bude z vrchu difuzne uzatvorena nakolko pouzijem polystirenovu systemovu dosku pre podlahove kurenie a na vrchyu bude plavajuca podlaha. Predpokladam ze para ktora sa tam aj dostane sa vplyvom kurenia na poschodi rozplinie. Na krocaj pouzjem PAVATEX - dosky SOFTBOARD

3)
A otazka ohladom zateplenia strechy ci ma vyznam zateplovat neobyvane casti (podla nakresu vyznacene CERVENOU)?



Dakujem za odpovede.
3 v jednom.png  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Parozábrana sa nedáva medzi dva obytné priestory. Jej úloha je zabrániť preniknutiu vlhkosti z obývaných priestorov do zateplenia. Má tvoriť súvislú vrstvu medzi priestorom, v ktorom vzniká vlhkosť (dýchanie, varenie, izbové rastliny...) a tepelnou izoláciou.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rabbit-ko Ako pri drevenom strope potom dosledne oddelim obytnu a neobytnu cast?? Dam len na polovicu stropu parozabranu? To sa mi nepozdava.
    Ing. Ľubomír Janoška Neobývanú časť podkrovia nemusíš mať oddelenú od obývanej parozábranou. Za parozábranu môžeš skryť celý krov alebo ju môžeš ťahať od pomúrnic po krokvách a po trámoch.V Tvojich podmienkach je výhodnejšie druhé riešenie.
    Rabbit-ko Cize parozabranu na strope prizemia vynecham a dam ju od obvodoveho muru po pomurnic pod hrady strechy cize ako keby steechu z parozabrany.
    V tom pripade musim zateplit celu plochu strechy.
    Ing. Ľubomír Janoška áno
    Rabbit-ko Rozmyslal som aj nad touto moznostou. Ta parozabrana dolu by sluzila aky zbytocne vela vlhka neslo do stropu.
    Taktiez ak by som zateploval aj poval tiez by bola parozabrana. Cize z prizemia az von cez poval by bola parozabeana 2x
    Ing. Ľubomír Janoška lenže možno by si takto niečo "zabalil" do parozábrany z dvoch strán
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rabbit-ko 12cm v krove a 20cm pridavna cize spolu 32cm
    marleau aha hej
    Rabbit-ko To uz je taka lepsia hrubka. Neni to 40cm ako pre NED ale na rekonstrukciu asi ok
      zbaliť

    Skladba tramoveho stropu, a zateplenie strechy nad povalom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.