Zavrieť

Porady

Môžem žiadať od poisťovne vrátenie omylom zaplateného poistného za domácnosť?

Platila som poistné za domácnosť na byt, ktorý je v mojom vlastníctve, ale poistná zmluva je ešte pôvodná, na rodiča, od ktorého som byt dostala. V poisťovni mi povedali, že to platím zbytočne, pretože v prípade poistnej udalosti by mi poisťovňa nič neuznala. Mám právo žiadať zaplatené poistné naspäť?
ďakujem za odpoveď. Ide o poisťovňu Allianz
3 komentárov     zbaliť
arizona A ake riesenie ti navrhla poistovna?Oni asi vedia najlepsie,ci je pre nich jednoduchsie zmenit v zmluve platitela,alebo vratit peniaze na neplatnu poistku
Angelika 1234 Navrhli zrušiť poistku a založiť novú na moje meno. Niektorí pracovníci poisťovne tvrdia, že môžem žiadať o vrátenie, niektorí tvrdia, že nie.
Chobot Nikto na porade ti zodpovedne nepovie, či máš alebo nemáš nárok na vrátenie peňazí. Nepoznáme podmienky poistnej zmluvy.

Pozri v podmienkach, či je možné ukončiť poistenie pri prevode nehnuteľnosti na inú osobu. Ak áno, tak sa to zruší dňom prevodu na teba. Ak nie, nech dajú rodičia výpoveď poistenia. Uvidíš, kedy poistenie skončí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je teraz online ivka70

    ivka70
    Mozes skusit poziadat (teda tvoj rodic, na ktoreho bola poistka) o zrusenie poistenia ku dnu prevodu bytu, ktore dolozis kopiou vkladu darovacej zmluvy do katastra a sucasne poziadat o vratenie zaplateneho poistneho od okamihu zrusenia poistky.
    Podla toho, ci uznaju spatne zrusenie zmluvy k datumu prevodu potom uvidis, ci vratia peniaze spatne od tohto datumu alebo len od posledneho vyrocneho dna.
    To uz zalezi na konkretnej zmluve a aj konkretnej poistovni.
    Nam tak vracali zaplatene poistne po 9 mesiacoch, ale bolo to pred vyrocnym dnom po zmene majitela. A bola to ta ista poistovna.

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    V žiadnom prípade nejde o omylom zaplatené peniaze, keď existuje zmluva. To že je nevýhodná je druhoradé.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Občiansky zákonník
    § 812
    Zmenou v osobe vlastníka poistenej veci poistenie zanikne, ak poistné podmienky neurčujú inak.

    Ak poistné podmienky neurčujú inak, ide o zánik poistenia priamo zo zákona (ex lege). V takom prípade ide o plnenie bez právneho dôvodu a poistiteľ je ho povinný vrátiť, inak sa bezdôvodne obohatí.
    Ak poistné podmienky určujú, že prevodom vlastníctva poistenie nezaniká, musia určiť aj ďalší postup. Zvyčajne tam býva právo výpovede do doby zaplateného poistného.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Síce nepoznáme podrobnosti poistnej zmluvy, ale predpokladám, že poistka je platná. Keď povedali, že to zbytočne platíš, neznamená, že zaplatené poistné nebol oprávnený príjem poisťovne. Myslím, že to poistné, ktoré si zaplatila, ti poisťovňa asi nevráti. Mysleli tým to, aby rodičia poistku vypovedali a aby si si ju uzatvorila na tvoje meno.

    Najlepšie bude zase zavolať na zákaznícku linku a tam si to vydiskutovať s operátorom, ktorý navrhne aj najlepšie riešenie - buď vypovedať zmluvu a uzatvoriť novú alebo previesť poistku na iného platiteľa, ak to je možné.

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    žiadať samozrejmé môžeš, ale nič ti spätne nevrátia
    oni predsa poistné krytie poskytovali

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Poistenie bolo platné. Ale zaniklo. Avšak poistiť nehnuteľnosť môže aj nevlastník. Poistné bolo spotrebovanélé, lebo poisťovňa znášala poistné riziko dobromyseľne. Nemá sa čo vracať. A uzavri novú zmluvu.
    Naposledy upravil profesional : 09.01.18 at 18:16

    Môžem žiadať od poisťovne vrátenie omylom zaplateného poistného za domácnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.