Zavrieť

Porady

Bezpečnosť platieb cez PayPal

Zaregistrovala som sa na PayPal, mám overený účet ale mám isté pochybnosti, či mi nehrozí nejaké zneužitie môjho bankového účtu. Ako by k tomu mohlo dôjsť ak vylúčim zneužitie môjho hesla k účtu PayPal? Chcem niečo predať a kupujúci trvá na platbe cez PayPal. K zaplateniu kúpnej ceny žiada odo mňa iba moju mailovú adresu a moje meno. Je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na toto existuje jedna dobrá voľba.
    Obstaranie si kreditnej karty, kde je na danom účte limitovaná čiastka. V prípade nabúrania sa do účtu sa heker dostane len k pár éčkam.

    Ja mám na tento účel Štedrú kartu SLSP..šak som ich klientom. Limit mám 300€.
    Kartu používam k práve na platby cez PP...na eBay, Amazon, Alies...
    vicktor Podla mna mBank je lepsia, ucet a karta zadarmo a limity na sumu aj pocet sa daju operativne pred planovanou platbou nastavit a vzapati zamknut.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Je to uplne v pohode. Emailova adresa na prijatie platby uplne staci. Kupujuci trva na PP lebo chce byt chaneny pre pripad, ze ty si podvodnik.
    ZahradnikAmater
    Či je to v poriadku? Človek by očakával, že ak si niekto zriadi paypal účet, defakto bankový účet,oboznámi sa s podmienkami fungovania.
    Kupujúci na základe vášho paypal mailu vám môže len poslať peniaze. Aké zneužitie v takom prípade očakávate?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla Priznávam že som sa zaregistrovala proti svojej vôli, kupujúci slúžiaci na lodi nechcel akceptovať iný spôsob platby, ja využívam TransferWise (je super) a nemala som záujem vniknúť do tajov PP lebo ho použijem len v tomto jednom prípade. Počula som ale názor- nemáš PP, nemáš problémy. V dnešnej dobe hackerov je všetko možné , beriem však aj Vašu kritiku - mala som čítať podmienky pozorne a trpezlivo.
    ZahradnikAmater Najväčší "problém" nie sú hackeri, ale sociálne inžinierstvo. Napríklad keď vám pošlú mail, že potrebujú overiť meno a heslo. Treba vždy zmzať. Paypal v maile vždy oslovuje zákazníka zaregistrovaným menom, podvodníci vždy "Dear Customer".
    ZahradnikAmater Ešte ma napadlo. Kupujúci môže "po krátkom čase" žiadať vrátenie platy (lebo nedostal tovar, lebo tovar bol zlý...) a prípadný vyvolaný spor môže byť na dlho. Dobre si balíček pofoťte, odložte doklady o odoslaní.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Este pozor na vysku sumy. Moze byt problem nechat si ju z PP previest na ucet.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mandyla Pri akej sume, kedy je problém?
    bodliak Ak na čerstvo založený PP pride cca 300-500 USD, pokus o withdrawal na účet neprejde a bloknú to na 6 mesiacov. Sťažovať sa môžete na lampárni.
    misomiso Neviem o tom, ze by PP niekedy nejako limitoval vysku sumy. Ja vidim jediny problem v poplatku, ktory si za platbu PP stahuje od prijemcu platby. Toto treba zaratat do celej transkacie, moze to byt az 5%.
    ZahradnikAmater Najistejšie je minúť peniaze z paypalu tak, že nimi zaplatím za tovar alebo službu. Dá sa aj na SK alebo CZ shopoch.
    misomiso Neviem, ake ma teraz PP podmienky pre novozalozene ucty, ale ja napriklad mozem vybrat PP ucet aj do nuly. Zda sa mi to zvlastne, pretoze PP garantuje zakaznikom (nakupujucim) ze im vrati platbu v pripade reklamacie cez resolution centre, teda tu platbu pre zakaznika by mali strhnut nam a ani neviem, ako by ju od nas vymahali, keby sme mali vybieleny ucet do nuly. Ale napriek tomu nebol nikdy problem s vyberom, dokonca aj do nuly.
    mandyla Môj prvý biznis cez PP skončil rýchlo. Zadala som jeho email adresu do vyhľadávača www. scamwarners.com a našiel ho medzi podvodníkmi, justin101mark@gmail.com.Chcel odo mňa aby som zaplatila za prepravu Westernunionu dopredu z vlastných peňazí, potvrdenku poslala PayPal- u a na základe toho PayPal prevedie peniaze na môj PP účet, čo on previedol hneď ako som mu poslala svoju email adresu.. Išlo o cca 500€.
      zbaliť

    Bezpečnosť platieb cez PayPal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.