Zavrieť

Porady

Musím nastúpiť do práce, keď mám v lekárskom posudku, že som dlhodobo nespôsobilá na výkon posudzovanej práce?

Na PN po absolvovaní pobytu v nemocnici som dostala hlásenie ohrozenia chorobou z povolania. Od 1. januára som vypísaná z PN do práce. Zamestnávateľ ma poslal k závodnému lekárovi, ale keďže lekár mal dovolenku a začal pracovať až 8.1.2018, musela som nastúpiť do práce. Mala som nárok len na 1 deň dovolenky, ktorú som si 2.1.2018 vybrala a od 3.1. som nastúpila do práce. Dnes som bola u závodného lekára na prehliadke a záver lekárskeho posudku je dlhodobo nespôsobila na výkon posudzovanej práce.
Chcem výpoveď s 10 mesačným odstupným. No v práci tvrdia, že na to nemám nárok, že sa poradia z právnym oddelením.Zajtra mám voľno a 10.1 2018 mám nastúpiť na ďalšiu smenu. V práci mi povedali, že mi zavolajú, a že majú na to 15 dní. Musím v tomto prípade nastúpiť do zamestnania? Môžu mi dať absenciu, alebo neplatené voľno? Nechceli mi ani prevziať tlačivo hlásenia chorobou z povolania. Nakoniec si ho prefotili a napísali mi prevzatie, len dátum a podpis, bez razítka. Je to platné?
Ako mám postupovať, aby som dosiahla 10 mesačné odstupné?
Vopred ďakujem za každú radu.
8 komentárov     zbaliť
ivka70 z akeho dovodu by ti mal vzniknut narok prave na 10 mesacne odstupne?
Dáša_ http://www.porada.sk/t302841-hlaseni...ml#post2995448
mičurinka15 Mám hlásenie ohrozenia chorobou z povolania.
kopretinka prečítala si si odpoveď na svoju otázku zo dňa 21.11.2017? a PÍSOMNE požiadala o preradenie?
mičurinka15 Áno prečítala a písomne požiadala o preradenie, mám to aj potvrdené na kópií, že som to podala.
mičurinka15 Pri žiadosti je priložená aj príloha lekárskeho posudku.
kopretinka ale píšeš,že si len okopírovali ten lekársky posudok.
ivka70 kedy si odovzdala tu ziadost? s akym datumom ju mas podpisanu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    máš na mysli - podľa 76 odst 3?
    Ak si všetko odovzdala písomne - tak už teraz počkaj - ako rozhodnú, choď za nadriadeným, vysvetli, že nemôžeš už tú prácu vykonávať, nech porieši, že čo zatiaľ s tebou . Nejaké iné pracovné zaradenie ti neponúkli?
    mičurinka15 Žiadosť o preradenie na inú prácu som dala 2. 1. 2018 spolu s lekárským posudkom od môjho obvodného lekára. 8.1. som bola u závodného lekára a ten mi potvrdil na lekársky posudok, že som nespôsobilá na výkon posudzovanej práce. To si zamestnávateľ prevzal, ale ja mám ešte potvrdenie o hlásení ohrozenia chorobou z povolania, ktorú mi vydali keď som ležala v nemocnici na oddelení pracovného lekárstva a to potvrdenie mi nechceli prevziať, no nakoniec si to prefotili a potvrdili mi len dátum prevzatia a podpis bez razítka. A na základe toho hlásenia ohrozenia chorobou z povolania mám nárok na 10 mesačné odstupné podľa paragrafu 76 odst. 3. No v práci mi to nechcú uznať, zatiaľ to riešia s právnym oddelením. Zatiaľ sa inak nevyjadrili, ani neponúkli iné pracovné zaradenie len volali, že mám prísť zajtra do práce. Uvidím čo bude.
    Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za informácie.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    zamestnávateľovi si mala poslať písomne doporučene žiadosť o preradenie s priloženým lekárskym posudkom.Musí to rieši do xx dní,podľa ZP.
    Ak nemá pre teba prácu,tak ti musí dať výpoveď a odstupné,máš to podrobne v tej predchádzajúcej svojej otázke.Odstupné je tam vymenované,že koľko,podľa toho,ako dlho trval prac.pomer.
    10mesačné odst. nemáš nárok,JEDINE v prípade dohody.
    Môžeš mu navrhnúť ukončenie PP dohodou,ale on musí súhlasiť.Zamestn.určite takúto dohodu nebude inicializovať.
    Hlavne si dávaj pozor,keď ti dajú výpoveď,aby tam bol správny § a uvedené aj to odstupné.
    Ak by došlo k dohode,tak tam tiež bacha aby bolo vypísané odstupné,lebo čo je na papieri,to platí.
    Zatiaľ choď do práce,aby ti nedali absenciu a výpoveď za hrubé porušenie.....
    Ak nebudeš zvládať,tak choď k lekárke a daj sa vypísať na PN ,inak ti neviem poradi,možno kto sa viac vyzná v §§§§§
    kopretinka 09.01.18 06:56 odstránil(a) z Porady

    Musím nastúpiť do práce, keď mám v lekárskom posudku, že som dlhodobo nespôsobilá na výkon posudzovanej práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.