Zavrieť

Porady

Zákon o miestnych daniach - daň z motorových vozidiel

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Akiste viete, že od 1.11.2004 nadobudol účinnosť zákon č.582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku. Nájdete ho v Zbierke, čiastka 274/2004.

Týmto zákonom sa okrem iného ruší zákon o cestnej dani a zavádza sa daň z motorových vozidiel (s platnosťou od r.2005). Sadzby tejto dane bude určovať VÚC.

Nevie niekto, aká bude sadzba dane z motorových vozidiel vo VÚC Bratislava ?
Usporiadat
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Jozef Mihál
Zuzana:Áno, pripneme si všetci stužky nejakej farby (akej neviem) na kabáty a pôjdeme na Trnavskú 8 demonštrovať za malé dane.
No, viem si predstaviť akú by to malo účasť a najmä odozvu...
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Boli by sme v TV Markíza spolu s Miklošom, ktorý by si ťukal na čelo. A hovoril by o rovnej dani, o fiškálnej decentralizácii.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tak dobre, kašlime na to. Medzitým som zistil, že Košice a Prešov (a i Nitra a Trenčín) ponechali sadzby platné v roku 2004, snáď sa Ľ.R. a spol. zariadia rovnako.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.11.04 at 13:52 Dôvod: Nitra, Trenčín
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Jozef Mihál
Tak dobre, kašlime na to. Medzitým som zistil, že Košice a Prešov ponechali sadzby platné v roku 2004...
Inflácia tu neplatí. Ako dobre.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Z nedostatku inej zábavy surfujem po stránkach jednotlivých krajov - a hľa - Banská Bystrica sadzby zvyšuje - o 100, 200 Sk podľa kubatúry...
(nenadarmo Zvolenčania hovoria Pažravá)
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

ricij
Boli by sme v TV Markíza spolu s Miklošom, ktorý by si ťukal na čelo. A hovoril by o rovnej dani, o fiškálnej decentralizácii.
Ach, a aký správny chalan to bol na gymnáziu...(myslím tým Iva Mikloša)!!!! Ach,ach,ach.....
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Emily - v Stropkove, či v Prešove ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Takže malá rekapitulácia.

V roku 2005 navrhujú sadzby v rovnakej výške, ako boli v roku 2004:
Košice, Prešov, Nitra, Trenčín, Bratislava

Sadzby zvyšuje:
Banská Bystrica

Informácie o sadzbách na svojich internetových stránkach neuvádzajú:
Trnava, Žilina
Naposledy upravil Jozef Mihál : 20.12.04 at 07:20 Dôvod: Bratislava
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Jozef Mihál
Emily - v Stropkove, či v Prešove ?
Ani, ani.
Vo Vranove n/T.
Mimochodom ako ste prišli na ten Stropkov?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mikloš je predsa zo Stropkova. Či Svidníka ?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

To je pravda, ale tam strávil, len ranné detstvo
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Jozef Mihál
Takže malá rekapitulácia.

V roku 2005 navrhujú sadzby v rovnakej výške, ako boli v roku 2004:
Košice, Prešov, Nitra, Trenčín

Sadzby zvyšuje:
Banská Bystrica

Informácie o sadzbách na svojich internetových stránkach neuvádzajú:
Bratislava, Trnava, Žilina
Nechapem, ako je to mozne, ze mi unikol tento subjekt. Ale az po jeho precitani som pochopil zase dalsi podvod. Vo vcerajsom clanku v SME bol huriavk o schvalovani dane z pozemkov mestskymi poslancami. "zasluzili" sa o znizenie podnikatelskych dani, konieckoncov opravnene, zdieranie kohokolvek je svinstvom, ale o 100% zvyseni beznych dani z pozemkov sa uz prestalo vraviet ( zvykli sme si ). Zato sa spomenuli NEJAKE dane za uzivanie ciest I. a II. kategorie. Samozrejme bez cisel.
No az teraz som pochopil, preco taky tlak na schvalovanie.
Kym sa neprijde na toto, a ono to totiz nie je len o tomto. Este je dalsia dan. Dan z vjazdu do historickej casti mesta.
Hmmm, dovolim si uz v predstihu zazelat stastny a vesely novy rok.
0 0
Torhorc Torhorc

Torhorc je offline (nepripojený) Torhorc

Na stranke www.zask.sk je VZN 5/2004 platne od 15.12.2004 o dani z motorových vozidiel. Vletku som prebehol sadzby a vyzderá, že sa nemenili.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Milí poraďáci - Košičania,
vôbec sa mi nedarí nájsť nariadenie, ktorým sa určuje daň z motorových vozidiel, výška, atď. Pomôžete mi prosím?
Ďakujem :-)

takže hrabkala som ďalej hrabkala a našla
prikladám teda v prílohe
Naposledy upravil Luckasari : 27.12.04 at 13:16 Dôvod: doplnenie
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Su tu tri temý na daň z motorových vozidiel, nebolo by lepšie keby sa to dalo do jednej?
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A na akej stránke je uverejnené VZN pre Košičanov?
0 0
Viťo Tichý Viťo Tichý

Viťo Tichý je offline (nepripojený) Viťo Tichý

Súhlasím s názorom, keby sa táto téma zlúčila do jednej a nebola rozdelená do viac tém na porade - toto je asi pre adminitrátora.

Chcem si iba overiť, že ak spoločnosť majúca sídlo napr. z Leviciach, má prevádzku v BA a tam na prevádzke má prihlásené aj auto, potom DP na daň z mot. vozidiel sa podáva v BA, však? (podľa §99 odst.3. o správe dane, zákona 582/2004)

pekný večer prajem
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ing.Kľučková z DU to v mediach prezentovala presne ta k ako ste to pochopil. Auto treba prihlasiť na DU, ktoré je príslušné k miestu, kde je auta registrované. Podľa tohto výkladu a znenia zákona je treba auto vo vašom prípade prihlásiť v BA na príslušnom DU podľa registrácie auta.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Chcem sa opýtať ak SZČO chce používať auto ktoré nie je jeho ale jeho priateľky treba zaplatiť dan podla evidencie alebo treba auto prepísať na toho kto ho chce používať? Priatelka nie je podnikatelka.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
McMarti
Chcem sa opýtať ak SZČO chce používať auto ktoré nie je jeho ale jeho priateľky treba zaplatiť dan podla evidencie alebo treba auto prepísať na toho kto ho chce používať? Priatelka nie je podnikatelka.
auto netreba prepisovať, daň treba zaplatiť, ale nepôjde do nákladov!! - lebo ju platíš za iného daňovníka. Resp. bude pripočítateľnou položkou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať