Zavrieť

Porady

mozem byt evidovana na urade prace ako nezamestnana, ked este syn nedovrsil 3 roky?

Syn sa mi narodil 15.10.2015, k datumu 1.11.2016 som nastupila spat do prace, chcem odtial ale odist. Musim sa vratit spat na rodicovsku? alebo mozem byt evidovana na urade prace ako nezamestnana?
Dakujem za info.
veronikasad Vznikol ti nárok na dávku v nezamestnanosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ poberas rodičovský príspevok, na úrade ťa nezaeviduju. Evidencia kvôli zdravotnému poisteniu ani nie je nutná, platiteľom zdravotného poistenia je štát.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bijouu dakujem za informaciu, pre upresnenie, momentalne nepoberam rodicovsky prispevok, som zamestanana na plny uvazok. Ked ale dam vypoved, budem mat narok na podporu v nezamestanosti?, alebo len rodicovsky prispevok(ledze syn este nema 3 roky)
    veronikasad Kto poberá rodičovský príspevok? Zamestnanie nie je prekážkou, či poberas príspevok na starostlivosť o dieťa?
    bijouu ano, poberam prispevok na starostlivost o dieta
    veronikasad Osobnú skúsenosť s príspevkom na starostlivosť o dieťa nemám. Myslím, že ak nebudeš zamestnaná, prestanú ti ho vyplácať a vznikne nárok len na rodičovský príspevok. Ak by si chcela poberať dávku v nezamestnanosti, nárok na rodičovský príspevok by si musel uplatniť manžel. Teba ako poberateľa rodičovského príspevku na úrade práce nezaeviduju.
      zbaliť

    mozem byt evidovana na urade prace ako nezamestnana, ked este syn nedovrsil 3 roky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.