Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane

V marci 2017 mi zamestnanec oznámil, že za mesaic 11 a 12/2016 už nemal nárok na daňový bonus. V mzde za 3/2017 som mu stiahla sumu - 42,82 ako daňový bonus (nie ako preddavok dane). Ako to vykážem v hlásení? V r. 2017 už daňový bonus nepoberal. Môžem uviesť sumu - 42,82 a počet mesiacov 0? Ďakujem.
kn-alka a ako si to mala v prehľade za 3/17? hlásenie musí sedieť s prehľadmi. Ak už bol ten bonus zrazený v mzde, použila by som riadok 5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To ste mali opravit v RZD (alebo zamestnaec v DP) za rok 2016, nie stiahnutim v marci 2017. Treba podat dodatocne DP za rok 2016, nepatri to do roku 2017.
    scari Zavolala som na FS, nech poradia aj oni. Zamestnanec nepodáva DDP, pretože DP vyplnil v súlade s Potvrdením od zamestnávateľa.
    Vybraním a odvedením DB zamestnávateľ tento vyrovnal. Ak prišlo k nesprávnemu vyplateniu DB zavinením zamestnanca,môže zamestnávateľ uplatnený DB vybrať týmto spôsobom do troch rokov spätne. V Hlásení sa vybraný DB uvedie v časti I. na riadku 5, v časti IV. za zamestnanca sa uvedie DB 0. V Potvrdení o ZP za rok 2017 bude DB 0.
    ivka70 DP sice vyplnil v súlade s Potvrdením od zamestnávateľa, ale zle udal narok na DB .... cize jeho DP bolo chybne ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ste už nemohli opraviť RZD za r. 2016 a teda zamestnanec poberal DB v r. 2016 neoprávnene, má povinnosť podať DDP za 2016 a DB vrátiť.
    scari Ďakujem .Poviem zamestnancovi, aby podal DDP, ale čo s tým Hlásením?
    Ak neuvediem za zamestnanca -42,82 ale 0,, nebude mi to sedieť
    scari Zamestnanec už DB vrátil, v marci 2017

    Hlásenie o vyúčtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.