Zavrieť

Porady

narok na danovy bonus

situacia - kamaratka bola zamestnana od januara do maja. po zvysok roka je PN. vznika jej narok na danovy bonus iba od jan do maja alebo za cely rok?
lebo narok na Nezdanitelnu cast ma za cely rok, vsak? vdaka kolegovia
ivka70 zavisi od toho, aky bol jej prijem za tych 5 mesiacov
indickaivana 3543eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://podpora.financnasprava.sk/28...aňový-bonus-
    Nárok na daňový bonus za cely rok má každý daňovník, ktorý
    dosiahne tzv. aktívne príjmy za zdaňovacie obdobie r. 2017 aspoň vo výške 2 610 eur = 6-násobok minimálnej mzdy
    a splna dalsie podmienky naroku.
    Nezdanitelne minimum sa uplatnuje cele, rocne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    indickaivana dakujem, takze ma narok za cely rok, aj ked nebola zamestnana, iba PN.
    indickaivana na tej stranke fin spravy nie je uvedene, ze ma narok ZA CELY ROK. jej pracovny pomeer od maja uz netrval. urcite ma narok aj za zvyne mesiace?
    kn-alka ÁNO !!!! aj keby bola zamestnaná len jeden jediný deň, tak má nárok - ak mala príjem vyšší ako 2610€
    indickaivana dakujem ste zlate
    indickaivana baby, este doplnujuca info pre mna .
    K danovemu treba dokladat potvrdenie zo SP ze bola PN? moja informacia bola, ze netreba, ale pre istou sa opytam
    vdaka
    veronikasad Netreba, nemocenské nie je zdaniteľný príjem. Povinnou prílohou je kópia potvrdenia o zdaniteľnom príjme od zamestnávateľa, kópie rodných listov deti a potvrdenie o návšteve školy ak dieťa už ukončilo povinnú školskú dochádzku.
      zbaliť

    narok na danovy bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.