Zavrieť

Porady

tlač obálky

Dobrý den, ako mám vytlačit udaje na obálke, ked mám program nainštalovaný a len mi pokrčí obálku a nič na nu nevytlačí.Dakujem JMD
besttracker aky program mate ? a tlaciaren podporuje dany typ obalok ? niektore tlaciarne dokazu tlacit len obalky C5
misoft HP - ale skoroväčšina má rozdelenie na viac druhov obálok. Od C4, C6, DL... Envelope je všeobecný rozmer.
A pokiaľ to nejde - nastaviť ako tlač papiera a nastaviť si rozmer papiera ručne jak na tlačiarni, tak i pri vypisovaní v textovom editore...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V nastaveniach tlačiarne musíš nastaviť formát - tlačiareň potom tlačí podľa zadaného formátu (rozmer) - príklad:

    a na tlačiarni je označená pozícia, kde sa má presne tá obálka a ako položiť. Často je to aj v návode a v podávači papiera graficky znázornené.

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    Skus zadat tlac obalky, ale do tlaciarne vloz normalny papier A4, aby si videl kde konretne (a ci vobec) sa tlaciaren pokusa tlacit. Je mozne ze sa pokusa tlacit niekam mimo miesto, kde je vlozena obalka. Napriklad u velkosti A5 sa do niektorych tlaciarni vklada papier na dlzku, do inych na sirku. Taktiez je obvykle nutne pri tlaci obalok alebo mensich formatov papiera presne nastavit take male "posuvne dzindziky", obvykle tam niekde su aj vyznacene drazky spolu s oznacenim - napr. A5, A6, DL envelope a pod. Preco sa ti to krci neviem, kazdopadne by si mal nastavit aj format papiera v software, tak ako radia ostatni poradcovia.
    janci1954 Dal som do tlačiarne normálny papier a na ten mi vytlačilo pekne adresu.Mám tlačiareň HP Deskjet F2180.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Buď tlačiareň nepodporuje obálky, alebo je zle nastavená, teda mechanicky. Aká je to tlačiareň? V niektorých tlačiarňach sa pri tlači na obálku musí prehodiť páčka, aby sa zdvihla tlačová hlava vyššie nad papier, inak bude o širšiu obálku zadŕhať a pokrčí ju. A niektoré tlačiarne majú zvlášť otvor na obálky a zvlášť na papier.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janci1954 Je to tlačiareň HP Deskjet F2180 .Na normálny papier vytlačí pekne adresu.
    PotPalo Podľa tohoto si išiel? https://support.hp.com/hr-en/document/c03306941
    janci1954 Vieš ja som do toho velký neodborník.Ešte skusim pozriet ako sa dvíha valec na tlačiarni.Ďakujem ti za radu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.