Zavrieť

Porady

Ešte raz opakované dodanie služieb

Prosím Vás, považujete faktúry od Orange a Telecom. za opakované plnenia?
To zn. že DPH podľa dňa splatnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Orange, ST aj ET svoje fa vystavujú tak, že svoje služby pokladajú za opakované plnenie, to vidno z dátumov dodania služby na ich faktúrach. Pre Teba ako ich odberateľa to ale môže byť jedno, riadiš sa dátumom, ktorý uvedú oni na faktúre ako dátum dodania služby. Ak to prípadne refakturujeľ ďalej, tak sa môžeš riadiť nimi a brať to ako opakované dodanie (ak je to každý mesiac) alebo to berieš podľa dátumu dodania služby.

    Jamka je offline (nepripojený) Jamka

    Jamka
    Díky za odpovede. Ja tiež dávam DPH podľa dátumu dodania služby. Ale pozastavila som sa nad tým, či to mám správne. Hlavne preto, lebo zmenili dátum splatnosti. Uvádzajú dátum splatnosti do: .... Ide tam o to "do". Zamyslela som sa, či to robím dobre, či nemám brať do úvahy dátum splatnosti, ktorý je v mojom prípade iný mesiac ako dátum dodania služby.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Pri DPH na vstupe u došlej faktúry pre Teba nikdy nie je smerodatný dátum splatnosti, ale dátum dodania služby či tovaru.

    Ešte raz opakované dodanie služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.