Zavrieť

Porady

plynovy kotol, pozicka

prajem prijemny relax vsetkym. mam prosbu: aku znacku kotla by ste mi odporucali? byvam v rodinnom dome. chcem sa osamostatnit od rodicov.vykurovanie je centralne, hore mam plynovu pripojku, je na nej napojeny plynovy sporak.to si platim sama, mam aj plynomer, takze uprava a prerobenie by malo ist bez problemov.odpojit radiatory odspopdu a prepojit ich a ten kotol. asi tak... zatial som sa dopracovala k zavesnemu, kondenzacnemu - pri citani clankov na nete. /aj ked bolo aj uvedene, ze nie vzdy ekonomicky je kondenzacny/.v jednej firme mi tiez odporucali kondenzacny..stretla som sa "s prottherm , buderus a viessmann, junkers" znackami, mam z toho velku hlavu. a este ak mate typ na vyhodnu pozicku na prerabku kurenia. preto prosim o radu. dakujem.
pekny vonavy den
Naposledy upravil bylinka : 05.08.06 at 15:14 Dôvod: nepresnost
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Ahoj, neviem presne v akej si situácii a čo Ťa vedie k osamostatneniu sa. Ak som to správne pochopil, bývaš v dome spolu s rodičmi. Kotol + prerábka kúrenia v bežnom 2-3 i byte vyjde na 40-80 tis. Sk. Odporúčal by som Ti radšej kúpiť jeden dobrý kotol pre celý dom, a oddeliť kúrenie pomocou regulácie - termoregulačnými ventilmi na radiátoroch. Prípadne si daj namontovať pomerové rozdeľovače tepla, ak Ti ide o výšku platby za teplo, v ich a Tvojej časti. Je to síce bežnejšie v bytových domoch, ale dá sa to urobiť aj v rodinnom dome. Každopádne kúpiť a prevádzkovať jeden kotol je lacnejšie, ako dva samostatné kotly.

    plynovy kotol, pozicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.