Zavrieť

Porady

Zlavy pre ZTP obcanov a invalidnych dochodcov

Vela institucii ponuka rozne zlavy / cestovanie,vstupenky atd./ pre invalidov. ZTP obcan to ma jednoduche,preukaze sa preukazom ZTP.

Ale ake moznosti ma ID,ktory nema ZTP preukaz? Je skratka na plnom ID,ale ZTP preukaz z roznych dovodov nema. Na vybavenie napr. bezplatneho cestovania staci priniest doklad zo SP.
Ale co ine ulavy,napr.pri vstupe na kupalisko,do muzeii,ci na rozne podujatia? To nema inu moznost,iba vzdy vopred utekat do SP pre nejake potvrdenia?
Ako sa to da riesit?
karol.za ale ZTP preukaz z roznych dovodov nema-nepožiadal ,alebo mu bol zamietnutý ?
arizona To je uplne jedno,vela invalidnych dochodcov nema ZTP preukaz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Zákon č. 195/1998 Z. z.
    Zákon o sociálnej pomoci
    § 51
    Za občana s ťažkým zdravotným postihnutím na účely tohto zákona sa považuje občan, ktorého miera funkčnej poruchy je najmenej 50 %.

    do pozornosti daľšie § tohto zákona
    veronikasad Úrad práce má úplne iné kritériá ako sociálna poisťovňa. Poberateľovi plného invalidného dôchodku nemusia priznať mieru funkčnej poruchy 50 % a preukaz TZP mu nebude vydaný.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž pri zľavách na podujatia - ak takýto ID nemá preukaz ŤZP, tak zľavu nemá.
    Potom ešte sú zľavy pre starobných dôchodcov - preukáže vek. Ale to už záleží od konkrétnej inštitúcie, ktorá takúto zľavu dáva. Sami si určia pravidlá. Aj či vôbec nejakú zľavu dajú.
    napr aj pri predplatnom na jeden nemenovaný týždeník som objednávala pre ID (bez preukazu ŤZP ) so zľavou - tam mali v podmienkach - že pre všetkých dôchodcov (aj ID,Aj SD)
    doplním ešte - že aj pri tej bezplatnej preprave vlakom - tam musí ID, ktorý ešte nemá dôchodkový vek, každoročne preukazovať, že je stále ID
    Naposledy upravil Katy a R : 08.02.18 at 15:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Dakujem. Nejedna sa o starobneho dochodcu,ale o mladsieho cloveka, 80% ID,ale nema ZTP. Tak hladam info,ako sa ma preukazovat, ze je ID
    Katy a R nuž, ak to nemajú nejako špeci uvedené v podmienkach - ako som písala príklad toho predplatného, tak zľava nebude. (80% ID sa uvádza? - viem, že len nad 70% píšu). preukazuje sa rozhodnutím.
    aj napr pri konces poplatku - s preukazom ŤZP neplatí vôbec, ID (bez preukazu) - platí polovicu
    arizona diky
      zbaliť

    Zlavy pre ZTP obcanov a invalidnych dochodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.