Zavrieť

Porady

Whirlpool práčka mi ukazuje chybový kód F13, čo to znamená?

Zdravím poraďáci, dnes som mal doma opravára, ktorý hovorí, že nenašiel chybu okrem servisného kódu F13. Aby som to v krátkosti opísal, mám zvrchu plnenú práčku WTLS 60812 s motorom ZEN (má 3,5 roka), ktorý začal hučať. Pračka sa vyslovene trasie. Okrem toho pri odstreďovaní začala pretekať voda cez horné dvierka (odpad, ani hadice, ani filtre nie sú upchaté). Tečie aj zospodu, z času načas. Práčka nie je zanesená, nie je tam kameň. Opravár pri teste práčku rozobral, ale nič netieklo ani nehučalo - ale bola bez prádla. Tak neviem, či to mám celé vyhodiť alebo, čo ďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Mohol si sa spýtať opravára, čo je chyba F13. Inak na strane 13 manuálu je to porucha elektrického modulu, ktorá sa odstráni zapnutím programu odčerpanie vody, alebo stlačením tlačidla reset na dobu aspoň 3 sekundy.
    Pokiaľ sa práčka trasie a nožičky máš správne nastavené, dajú sa vyskúšať tak, že chytíš práčku oboma rukami a skúsiš ju pohnúť - vychýliť do rôznych strán. Výrobca poskytuje na tento výrobok Extra záruku 10 rokov na motor, podmienkou je registrácia na stránke Whirlpoolu do 30 dní od zakúpenia spotrebiča.
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...XQVWolNNyDTyUB
    Naposledy upravil sosak : 09.02.18 at 19:12
    Síce neskoro, ale pre tých, čo im vyhodí práčka error, chybové kódy nájdete tu: https://www.teleso.sk/oprava-rychlo-...acka-whirlpool

    Whirlpool práčka mi ukazuje chybový kód F13, čo to znamená?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.