Zavrieť

Porady

pripojenie smart tv k počítaču

Máme smart tv Philips, ktorý viem bez problémov pripojiť na internet cez wifi. Viem na tv pozerať iba youtube videá(je tam predvolená taká ikona youtube), neviem si na TV navoliť a pozerať www. stránky, napríklad archív nejakej televízie. Čo mám spraviť aby som smart TV vedela používať ako počítač? Čítala som o nejakom tv boxe ale neviem či je potrebný ak mám smart televízor.Prosím ak by mi to vedel niekto vysvetliť čo najjednoduchšie.Ďakujem
misoft Televízor (SMART) je len jednoduchý "počítač" - má buď operačný systém Android, alebo Linux a v sebe má implementovaný JEDNODUCHÝ prehrávač YT a jednoduchý prehliadač.
Má svoju vlastnú IP adresu (pridelí asi router), svoju vlastnú MAC adresu (svoj vlastný identifikátor). Niektoré dokážu prijímať ZDIEĽANÉ súbory z PC (ale to sa MUSÍ na PC nastaviť, aby bol k nim z TV umožnený prístup do PC). Ale TV ako plnohodnotný PC sa používať nedá, max. sa dá klonovať obrazovka z PC (ale to sa ovláda z PC a TV zobrazuje).
Existujú multimediálne centrá, ktoré sa pripoja k TV a nimi sa potom ovláda aj prezeranie www stránok (niektoré majú v sebe aplikáciu KODI = IPTV).

Jedno si treba však uvedomiť - SMART TV NIE JE počítač.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ak to je Android tak tam sa už dá. Philips má tv aj s Androidom. Neandroid zdieľa súbory v Pc cez DLNA.
    misoft DLNA - samozrejme - ovšem tu sa už jedná o zdieľanie. Ale ako počítač SMART televízor to nebude. Opäť sa len určí odkiaľ a čo sa bude zdieľať v SMART TV.

    pripojenie smart tv k počítaču

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.