Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy a neschopnosť platiť výživné

Prišiel nám do firmy príkaz na zrážky zo mzdy od exekútora zamestnancovi, ktorý má vyživovaciu povinnosť voči dieťaťu. Je exekútor oprávnený žiadať zrážať celú čistú mzdu okrem životného minima alebo mu môžeme ponechať okrem živ.minima aj sumu vo výške výživného? Zamestnanec platí výživné riadne, ak mu ale ponecháme iba životné minimum, nebude schopný platiť výživné a v takom prípade bude mať ďaľšiu exekúciu. Vopred ďakujem za radu
ivka70 a pocitas a vyzivovane dieta pri vypocte exekucnej zrazky?
Kapustovna Dakujem, pan Jakubec mi nizsie odporucil clanok, kde je to cele objasnene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Kapustovna Dakujem pan Jakubec, velmi ste mi pomohli

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    preboha veď vy mu nemôžete ponechať len 198€! dajte si do vyhľadávača exekučná kalkulačka - napr. exekútorka Demešová má dobrú. Zadajte tam relevantné údaje vrátane vyživovacích povinností a vypočíta vám, koľko mu smiete stiahnuť. pri čistej mzde 500€ mu musí zostať 416€, Ak nespravíte výpočet správne, tak vám môže hroziť trestné stíhanie pre nevyplatenie mzdy alebo časti mzdy! Už ste mu vykonali zrážku???
    Naposledy upravil willma : 20.02.18 at 11:36
    Kapustovna Už to má v rukách účtovníčka, preto som sa pýtala, lebo by som mu chcela ponechať najviac, ako sa dá.

    Zrážky zo mzdy a neschopnosť platiť výživné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.