Zavrieť

Porady

Ako prepísať parcelu po nebohých na dediča.

Ahojte poradaci, ak by mi vedel niekto poradiť, bola by som veľmi vďačná. Naša situácia je nasledovná: Postavili sme dom(rok výstavby 1984) hneď vedľa mojich rodičov(rok výstavby 1955). Vedľa nás bola záhrada, ktorej za vlastníka tak ako aj ja aj moji rodičia považovali našu susedu, po jej smrti jej syna. Ide o záhradu s rozlohou 320m asi s 5 ovocnými stromami a kríčkami ríbezle. Moji rodičia zomreli-otec r. 2001 a mama rok 2002. Pred asi cca.3-4 susedin syn žiadal odo mňa kópiu dedičského konania po rodičoch že čosi rieši so spomínanou záhradou, nechápala som na čo by mu bol tak som mu ju odmietla vydať z dôvodu že keď chce čo vedieť nech sa obráti na kataster. Vtedy som to aj riešila, že na čo by mu asi tak bola, keď som si na www.katasterportal.sk hladala danú parcelu, ako vlastníka mi (ani dnes) nikoho nevyhadzuje,tak som to ani neriešila. Dnes som avšak natrafila na nový mapový portál obce, kde som na moje počudovanie našla, ze k danej parcele=celý čas spomínanej záhrade je vydaný list vlastníctva, na ktorom figurujú moji nebohí rodičia. O tú záhradu by mi ani tak nešlo, lenže v obci robili nový vodovod a kedže náš dom ma polohu v ,,šedej,,zóne, museli sme ťahať vodu práve cez spomínanú záhradu, preto by nebolo zlé si danú parcelu vysporiadať a vodu ťahať po ,,svojom,,. Preto by som sa chcela spýtať aký by bol najjednoduchší spôsob prepísať danú parcelu po nebohých rodičov a po toľkých rokoch na mňa ako ich dediča??Kedže daná parcela na www.katasterportal.sk neuvádza žiadneho majiteľa otvorenie dedičského konania by bolo riešením??Či si to veľmi jednoducho predstavujem....za každú odpoveď/radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Jedine z rodičov sa to musí ded.konaním prepísať na Teba, ak si jediný dedič. To znamená podať na súd návrh na ded.konanie - novoobjavený majetok - uviesť konkrétne číslo parcely.

    Ako prepísať parcelu po nebohých na dediča.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.