Zavrieť

Porady

Prekazka vo vyhlade pri vyjazde auta na komunikaciu, ktora sa nachadza na sukromnom pozemku, co s nou?????

Aby som hodnoverne opisala stav, tak nebudem moc strucna.
Byvame v rodinnom dome, susedov mame byvajucich v komplexe, sustave zlepenych 10 rodinnych domov. Komplex stoji na pozemku, ktory je z vonkajseho pohladu vysunuty blizsie k cestnej komunikacii, nas rodinny dom je viac zasunuty, takze dalej od miestnej komunikacie. Medzi domami a cestou je este chodnik pre pesich. Keby sme si zakreslili situacku, chodnik sa lomi do tvaru takeho L-ka. A prave v tom l-ku, v tom rohu ma susedny komplex dva kontajnery, zberne nadoby, ktore nam zavadzaju pri vychadzani z nasho dvora, brania vo vyhlade na chodnik. Chodnik je frekventovany, chodi po nom vela deti do ZS. Moze prist k stavu, alebo situacii, ze mi pomaly budeme vychadzat s autom a beziace dieta, dieta na bicykli, alebo rodic s kocikom buchne do nasho auta a moze prist k vaznemu poraneniu. Boli sme na mestskej policii a po preskumani nam bolo oznamene, ze kontajnery su na sukromnom pozemku, tym padom musime byt opatrni, s tym ze sa nic neda robit.
Zaujima ma, ci moze byt nejaky sposob riesenia, ktore je zatial preventivne, pretoze sa snazim predvidat a riesit situaciu este pred moznym problemom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skuste sa obratit na starostu,prip.stav.urad.Najlepsie pisomne a aj osobne.

    Aj ked kontajnery stoja na sukr.pozemku nemali by branit pri vyjazde,ani vo vyhlade na cestu,kvoli bezpecnosti.
    Ved ani majitelia rožnych domov si nemozu postavit vysoky mur,ci vysoke kriky,ktore by branili vo vyhlade pri vjazde na kominikaciu.
    vicktor Ze nemozu?
    Nejeden u nas si postavil teraz "moderny" kamenny mur, ktory nezavadzia nikomu kto jazdi po hlavnej, len im pri vychadzani z dvora na cestu.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Pokial pri vychadzani z pozemku nemate vyhlad, musite si zobrat na pomoc poucenu osobu, ktora Vam pri vyjazde pomoze. Neuvazovali ste nad namontovanim zrkadla, ktore by Vam pomohlo s vyhladom?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    zvyčajne sa to rieši na obci - aby kontajnery premiestnili

    občiansky zákonník
    § 3
    (1)
    Výkon práv a povinností vyplývajúcich z občianskoprávnych vzťahov nesmie bez právneho dôvodu zasahovať do práv a oprávnených záujmov iných a nesmie byť v rozpore s dobrými mravmi.
    (2)
    Fyzické a právnické osoby, štátne orgány a orgány miestnej samosprávy dbajú o to, aby nedochádzalo k ohrozovaniu a porušovaniu práv z občianskoprávnych vzťahov a aby sa prípadné rozpory medzi účastníkmi odstránili predovšetkým ich dohodou.
    wegamizi Dakujem, takto budem dalej postupovat a skusim, co je mozne v tom urobit.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mestskí policajti s tým nemajú absolútne nič.

    Je potrebné obrátiť sa s riešením problému na PZ SR - odbor cestnej dopravy a pozemných komunikáciía na príslušný Okresný úrad - odbor dopravy.
    wegamizi Dakujem, hoci komunikacia je velmi frekventovana, ale je miestna. Skusim na meste odbor dopravy

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nech tam starosta da osadit / vybavi zrkadlo.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Boli sme na mestskej policii a po preskumani nam bolo oznamene, ze kontajnery su na sukromnom pozemku, tym padom musime byt opatrni, s tym ze sa nic neda robit.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Samozrejme musíte byť opatrní, je mnoho výjazdov napr. v meste, kde z priečelia bytového domu je výjazd z dvora priamo cez chodník. To je ešte horšie ako vaše zavadzajúce kontajnery aj tak sa musia s týmto vysporiadať a ísť veľmi pomaly. Vám zrejme kontajnery " zavadzajú " pravdepodobne z dôvodu zápachu a hlučnosti keď sa vyprázdňujú....
    Však pri výjazde z vášho dvora v mieste zakrytého výjazdu auto zastavte, otvorte dvere, jednou nohou vystúpte z auta, presvečte sa o tom, že na bicykli nejde nikto po chodníku a pomalou jazdou úkon dokončite. Jednoduchšie to je, keď poveríte poučenú osobu, ktorá vám pomôže.
    wegamizi Nam nezavadzaju z dovodu zapachu, su daleko od nasho domu, my ich ani nevidime. A hluk pri zbere odpadu trva 5 sekund, tam nie je pes zakopany.
    Ale kedze z dvora vychadzam niekolkokrat denne, pretoze pracujem z domu, nie je mozne si zavolat druhu osobu na sucinnost. Jednocucho a pravdivo mi ide o bezpecnost a chcela som vediet, ci mam nejake pravo, moznosti a pod.

    Prekazka vo vyhlade pri vyjazde auta na komunikaciu, ktora sa nachadza na sukromnom pozemku, co s nou?????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.