Zavrieť

Porady

Kalkulácia nákladov pre účtovníčku-dotácia z UP

Zdravím, prosím o radu, chystám sa založiť živnosť-Účtovníctvo- a využiť dotáciu z UP na založenie živnosti, ktorá je na rok 2018 v našom regióne vo výške 3751,77€. Školenie ešte neprebehlo a chcem si ujasniť vopred ako túto dotáciu rozpísať na náklady.prvých 60% bude suma 2251,06€. Kedže počítač, notebook, tlačiareň a podobné veci už mám, chcela by som sa opýtať či môžem túto dotáciu využiť aj na nábytok- stôl, kancelárska stolička, regál, komoda, ako zariadenie kancelárie,či to spadá pod oprávnený výdavok,kedže tieto veci potrebujem k realizácii svojej podnik.činnosti, a taktiež či môžem dať internet ako oprávnený výdavok. Prosím o nejaké rady, čo všetko by som si tam mohla dať do nákladov konkrétne ako účtovníčka a podložiť danú sumu 2251,06 €. Ďakujem za odpovede
3 komentárov     zbaliť
jslancik prosím ťa, nerob to. neraď sa do radov tzv. účtovníčok... určite nie skôr, ako sa naučíš základné veci - napr. vyhľadávať potrebné informácie (keď ich už nemáš naštudované/nevieš ich). Lebo potom nás tu budeš obšťastňovať elementárnymi otázkami. na ktoré sa dá nájsť odpoveď asi na 4 kliknutia aj tu na porade.

mimochodom - spomínaný nábytok nemáš? prepáč, ale nebudem ti odpovedať, na čo sa môže využiť príspevok. ale podstatná časť sú odvody.
Mila123 odvody, účtovné programy
alaya1 podstatna cast nie su odvody, su tiez limitovane.
Co sa tyka nabytku, niekomu, ak si to obhaji,v opofstatnenych pripadoch je vyska ceny kanc. stojicky aj 700-800 eur, ak to zdravotny stav vyzaduje.
Kazdy pracovnik na UP sa snazi vsetko vyskrtat a vzory opravnenych vydavkov ona nikde na nete nenajde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    ..." chcela by som sa opýtať či môžem túto dotáciu využiť aj na nábytok- stôl, kancelárska stolička, regál, komoda, ako zariadenie kancelárie :::

    hrubo vyznacene mozes.

    Kalkulácia nákladov pre účtovníčku-dotácia z UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.