Zavrieť

Porady

vyhotovila som správne cesťák?

Robím ho za konateľa-zamestnanca. Použil súkromné auto. Náhrada 0,183/km +:
1. V TP má uvedené tri spotreby (mesto,mimo,kombi).Použila som iba ´´mimo´´ na všetky km, nakoľko šiel na SC do DE.
2. Tankovaní mal niekoľko na SVK+DE, teda rôzne ceny - priemerovala som všetky a použila priemer. cenu pri výpočte náhrad za PHM.
3. Kúpil diaľničnú CZ celoročnú ... môžem ju dať na firmu? Ona sa fakt následne nalepila na firemné auto. (kúpil-nenalepil-riskoval-účtovník pasuj sa s ´´delikatesami´´)
4. Tiež kúpil zimnú zmes. Položky 3+4 sú však na bločkoch s PHM z doby keď vykonával SC a dokladujem nimi cenu, resp. prítomnosť v DE (tankoval aj tu). Alebo radšej kašlať na to, aj DPH.
5. Absolvoval nejaký repre obed v DE + nakúpil nejaké slovenské výrobky (môžem tiež ako repre, či?) ... všetko len priložím k vedľajším nutným výdavkom.

Ďakujem vopred za opravy, komentáre.
Naposledy upravil startrun42195 : 01.03.18 at 10:45
ivka70 3. Kúpil diaľničnú CZ celoročnú ... môžem ju dať na firmu? Ona sa fakt následne nalepila na firemné auto. - toto sa da ako? kupil ju na svoje auto na tu prac. cestu a potom ste ju prelepili na sluzobne????

PO DOPLNENI: tu vobec nepocitaj k tomu cestaku, ber to ako samostatny nakup na to auto, kde je nalepena ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    vyhotovila som správne cesťák?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.