Zavrieť

Porady

Vyporiadanie BSM

Ahojte ludia.
Som pravoplatne rozvedeny 2 roky a caka ma vyporiadanie majetku BSM sudnou cestou,podany z mojej strany,pre velke nezhody s exmanzelkou(hystrionska porucha osobnosti).
Ako este slobodny, som vlastnil,a bol vlastnikom 1izboveho bytu,ktory som este pred uzatvorenim manzelstva a jeho uzivanim v manzelstve, zrekonstruoval a zariadil.Potom som sa ozenil a byval v nom s manzelkou 4 roky.Kvoli malemu bytu sme kupili 3izbovy byt,kde som bol nuteny predat ten nas 1izbovy byt, plus doplatit k cene toho 3izboveho.
Teraz po rozvode a pri jeho vyporiadani si chcem uplatnit na peniaze vlozene predajom 1izboveho bytu,ktory sme museli predat na kupu vecsieho bytu,plus polovica zvysku hodnoty toho 3izboveho bytu.
Exmanzelka,ktora ma v osobnej starostlivosti nase 2 malolete deti,(v nom byva),nema na vyplatenie .
Neviem co mam robit,ako dalej postupovat s pravnikom.
prosim o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Byt by mal pripadnúť tebe s povinnosťou vyplatiť ju. Byt by si mohol predať a vyplatiť ju. Manželke treba nájsť náhradný byt (stačí aj nájomný), aby mohla tento byt vypratať.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Ak nehnutelnost pripadne exmanzelke, moze Vas vyplatit s pomocou hypotekarneho uveru. Pozor na moznost osobneho bankrotu, mohla by Vam zostat v rukach namiesto bytu nedobytna pohladavka ( od zjednodusenia osobnych bankrotov je platenie nezabezpecenych dlhov viac-menej dobrovolna zalezitost)..
    Pokial pripadne Vam, vyplatite Vy ju.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.