Zavrieť

Porady

Zapíše kataster zámenu založeného pozemku bez súhlasu banky ?

Máme spísanú zámennú zmluvu so susedom na 10 m2 pozemkov. Háčik je v tom, že pozemok nás i jeho je založený v banke v súvislosti s úverom. Nakoľko banka (banky, od má úver v inej.my v inej)ani susedov a ani naša nechce dať k tejto zamene žiadne stanovisko (už to trvá rok a pol čo sme žiadali o súhlas k zamene - len ústne nám riaditeľka banky odporučila nech to zamenime bez súhlasu banky, že to kataster nebude skúmať a im sa nechce k tomu vyjadrovat) moja otázka znie. Zapíše kataster tuto zámenu pozemkov, keď sú založené v prospech banky, bez jej súhlasu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Ide o to, že vy chcete zmeniť aj to, ktorá banka bude mať v zálohe ktorý pozemok, a s tým musia súhlasiť. Bez súhlasu by teoreticky šlo zmeniť len vlastníka, ale tvoja banka by mala v zálohe jeho pozemok a naopak.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Bez súhlasu banky založeným pozemkom nepohneš

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Na prevod podľa obchodných podmienok spravidla potrebujete súhlas banky, inak môže vyhlásiť predčasnú splatnosť úveru. Samotný prevod možný je.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    už som tu aj spomínala nedávno - my sme normálne predali nehnuteľnosť - ale záložné právo ostalo. (aj to bolo v zmluve uvedené). Overovali sme najskôr v banke, nechceli nič.
    Takže ak by vám obidvom nevadilo, že ty budeš ručiť svojím pozemkom susedovi a sused zase tebe - tak by to aj išlo. (ale záleží aj od výšky úverov ... ?? - bankám by to nevadilo, podľa toho, čo si napísal)
    Naposledy upravil Katy a R : 08.03.18 at 18:06
    pavol54 No vidíš a ja som vlastník pozemku ktorý je založený v prospech stav sporiteľne, moja vlastná firma (sro) si stavala halu na mojom susediacom nezaloženom a potrebovali sme 5m2 zasiahnuť(kvôli vstupu ) do založeného a schváliť úver na halu (bez pozemku) kým tých 5 m2 sa neodblokovalo u stav spor. a nepripojilo k pozemku pod halou tak sa stálo.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    V prvom rade je kúpna zmluva o predaji založeného pozemku neplatná. Má tá zmluva všetky náležitosti? Teoreticky ten pozemok do splatenia úveru nie je tvoj, môžeš ho len užívať
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R prečo by bola neplatná? -- ak záložné právo ostane bez zmeny?
    pavol54 Takže nový vlastník bude platiť. Platí dlžník veriteľovi úver ktorý je zabezpečený konkrétnou nehnuteľnosťou č.123 a nie 456, čo je zapísané na LV na nehnuteľnosť č. 123 ak by nezaplatil tak teroreticky pripadne nehnuteľnosť č 123 veriteľovi, nový vlastník o ňu príde
    vicktor Ved oni nevymenia 123 za 456, ale odclenia a priclenia inych 10 m2 a cisla parciel ostanu nezmenene.
    Najskor vsak treba ukrojit a podla mna to kataster bez suhlasu veritela nespravi, aj ked to kvazi-riaditelka radi spravit tak.
    Aj pocas zalozenia je vlastnikom vlastnik a nie banka.
      zbaliť

    Zapíše kataster zámenu založeného pozemku bez súhlasu banky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.