Zavrieť

Porady

Autorský honorár - pasívny príjem

Študentka VŠ má príjmy z dohôd (tie sú mi jasné) a vyplatený autorský honorár (pasívny príjem-tancuje v Železiari).

Honorár bol vyplatený v mesiacoch 11 a 12/2017 vo výške 75,-€, odvody do fondov 1,50€. Daň bola 0,- .Honorár uvediem na riadku 12 v tab č.1.

Môže si odpočítať výdavky 60%? Musí sa registrovať na DÚ?


Poradí niekto?
Naposledy upravil nurka : 12.03.18 at 06:44
veronikasad aká je celková výške príjmu ?
nurka dohody 1095,- + 75,- honorár, odvody z dohôd 38,56 a 60% z honoráru 45,-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    http://www.porada.sk/t281872-vyplate...cinnosti.html#
    skús toto prečítať - podľa mňa nemusí byť registrovaný a má nárok na 60% paušál. Ale ruku do ohňa nedám.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Idiotka Ja dám ruku do ohňa, je to dobre, nemusí byť registrovaná....Všetko OK, okrem "odvodu do fondov", tam by som skôr videla 2% odvod Literárnemu fondu SR alebo inému štátnemu fondu. Môže si odpočítať 60%, z pasívneho príjmu sa neplatí potom z d r a v o t n é poistenie.

    Len sa mierne čudujem, aký to honorár za tancovanie v súbore mohli dať do pasívneho príjmu ...ide o to, že tam sú príjmy za p o u ž i t i e diela a umeleckého výkonu. (autor dielo vytvorí ...jedna vec, aktívny príjem...a potom sa niekde niekedy použije - spravidla to autor nemôže ovplyvniť, aj preto je pasívny...aký druh by to mohol byť ? Ale až tak ma to netrápi.
    nurka potvrdenie je zo štátneho divadla a je na ňom uvedené, že ide o pasívny príjem. nezisťovala som si u nej, či je to konkrétne za tancovanie. ďakujem za odpoveď
    nurka vyšla mi tam daň, na r90 ale nedá mi ju aj do r105 a preto mi ju potom neodráta z preplatku co ma z dohody. zadam to rucne na r105?
    nurka viete mi ešte poradiť s tým riadkom 105?
    Katy a R má to tak byť, ako si napísala - pretože platí § 46 a - daňová povinnosť = 0. Aj keď je tam pasívny príjem ☺
    nurka ďakujem
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Celkový príjem je do polovice ročnej NČZD, preto uplatníš zdanenie podľa § 46a ZoDzP. DP treba správne vyplniť, daň z dohody bude vrátená a z autorského honoráru daň neplatí.
    nurka ďakujem pekne.

    Autorský honorár - pasívny príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.