Zavrieť

Porady

Vyzivne na manzelku po rozvode.

Dobry den. Onedlho mam rozvodove konanie. Podali sme na sud Navrh na rozvod manzelstva a Upravu prav a povinnosti k maloletému dietatu. Ak chcem poziadat o vyzivne aj na manzelku po rozvode, ako mam postupovat? Pravnika nemam, pisala som to sama. Staram sa o otca po mozgovej prihode, takze prijem je obmedzeny. Staci to spomenut na sude, ci treba pisomne? Sme odluceni od seba par rokov, vyzivne na manzelku neplatil, neziadala som. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba pisomne ziadat o vyzivne na rozvedenu manzelku.Vzor najdes napr. tu http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...a-urcenie.html

    Vyzivne sa priznava z dovodu, ze ex-manzelka ma ziaden,alebo nizky prijem,napr.pre chorobu,alebo starostlivost o dieta do 3r.,alebo ak sa stara o zdrav.postihnute dieta.
    To, ze sa staras o choreho otca a ziadas,aby ti ex manzel kvoli tomuto platil vyzivne,nie je dovod.To treba riesit inak...
    Ale kazdy pripad je individualny,takze navrh podat mozes.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michaela7777 Dakujem za odpoved. A ako sa to riesi, ked to nie je adekvatny dovod na vyzivne? Dakujem.
    ivka70 Urcite nie cez exmanzela.
    Mas narok na opatrovne? davky v hmotnej nudzi?
    Michaela7777 Opatrovatelske je okolo 100 eur. Davka v hmotnej nudzi ziadna. Pytam sa len na to, na co mam pripadne narok. Netlacim, len chcem byt informovana, ci narok je.
    veronikasad Žiadosť podať môžeš, nespomínaj v nej starostlivosť o chorého otca.
    ivka70 to tazko nespominat, ked jej jediny prijem je opatrovatelsky prispevok ... inak jej rovno povedia, ze moze ist pracovat .....
    Jakubec Michaela, podla rozpravky o 3 grosoch sa treba starat o rodicov. Podla zakona o rodine, pokial sa nevies starat o seba a rodica naraz, ma prednost zabezpecenia si vlastnej vyzivy. Ak mas surodenca, mal by sa spolupodielat na starostlivosti o rodica, ak nie inak, tak financne (vyzivne pre rodica).
      zbaliť

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    O vyzivne na byvalu manzelku mozno ziadat az ked budete rozvedeni (pravoplatny rozsudok o rozvode). Dovtedy mozno ziadat o vyzivne pre manzelku, ktore je zaroven lahsie ziskatelne.
    Michaela7777 Dakujem za odpoved. Mame rozvod v priebehu par tyzdnov, takze vyzivne na manzelku uz nebudem ziadat. Skor ma zaujimalo, ci mam ako exmanzelka narok na príspevok od manzela v mojej situacii. Ked budeme rozvedeni, budem to zrejme riesit dalej, ak sa da.
    anet Žiadať výživné na rozvedenú manželku môžeš, max. na 5 rokov po rozvode, ale úspešnosť, že niečo vysúdiš je veľmi malá. Tam už nejde o rovnakú životnú úroveň. Pár eur mesačne, všetko budeš musieť dokladovať, dokazovať ... rátaj s odvolaním tvojho ex, ďalšie vyjadrenia, doklady, ťahanice tak na 2-3 roky ... bez advokáta to podľa mňa nezvládneš.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak ste dlhodobo odlúčení, tak súd ti takéto výživné neprizná. Nakoľko zrejme už nebude môcť aplikovať ochrannú dobu. Ak ste odlúčení viac ako 18 mesiacov, s takýmto návrhom neuspeješ. V práve platí zásada, že kto si svoje práva od počiatku aktívne nehľadí, ako by ich nikdy nemal.

    Vyzivne na manzelku po rozvode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.