Zavrieť

Porady

nedoplatok 5 centov v RZD a potvrdenie na poukazanie 2% dane.

priatelka je na rizikovom tehotenstve od zaciatku roka a teda nema prijem od zamestnavatela. v RZD jej vysiel nedoplatok 0.05 eura. mzdarka jej odkazala, ze jej nemoze vystavit potvrdenie na 2% za rok 2017 vzhladom na nedoplatok. pred par dnami ale bola reportaz, ze na 2% moze mat clovek nedoplatok do 5 eur a do nejakeho terminu to vyrovnat. neviem to vsak nikde najst na nete, okrem http://rozhodni.sk/poukazatel/legislativa-2-z-dane/. ale tam tiez niesu spomenute podrobnosti dokedy treba nedoplatok uhradit a ako napriklad. ak sa mylim, prosim opravte ma.
veronikasad Nemôže sa dohodnúť s mzdárkou že to za ňu vyrovná cez pokladňu a príležitostne jej to zaplatí? Pridaním RZD jej vznikne mínusová výplata...Inak, nesleduje sa dátum zaplatenia dane od zamestnanca, ale dátum, kedy to firma odvedie na DU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK chce venovať 2%, musí mať daň vyrovnanú. Takže tie centy musí doplatiť.
    luptakt takze odsek 6, pismeno a, §50 zakona o dani z prijmov a s tym suviaca lehota v odseku 1, na vyrovnanie nedoplatku do 30.4. neplati?
    Tweety Platí to pre platiteľa dane, ktorý vypracoval RZD. Zamestnanec môže nedoplatok zaplatiť aj neskôr. T.j. firma odvedie a ak zam. ešte nezaplatil, má voči nemu pohľadávku.
    luptakt hej, toto som videl, odsek 6, pismeno a, "pričom za daňový nedoplatok pre účely tohto ustanovenia sa nepovažuje suma nedoplatku na dani nepresahujúca 5 eur"
    ale co teraz s tym. mame ist za mzdarkou, ze ma to tlacivo na 2% vystavit a nech da vediet akym sposobom mame zaplatit nedoplatok 5 centov? prepacte, ja niesom mzdar, ja sa pytam tu, lebo sa nemam kde inde.
    Katy a R - píšu tam, že pri RZD... "vysporiada v správnej výške". - spraviť DP A ? keď mzdárka "nechce" vystaviť potvrdenie

    nedoplatok 5 centov v RZD a potvrdenie na poukazanie 2% dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.