Zavrieť

Porady

Uvidim este niekedy moje peniaze?

Bezmála pred rokom som sa dohodol s firmou Podo Sk, s.r.o.,
Považská Bystrica na vyhotovení skrine na mieru. Firme som preposlal návrh a odpísali mi, že to bude to isté. Medzitým si boli zamerať rozmery a tešili sme sa na novú vstavanú skriňu na mieru. Onedlho nám zaslali zálohovú faktúru, ktorú sme ihneď zaplatili. Nemali sme pochybnosti o výrobku, kedže firma má v podpise : Výroba vstavaného nábytku, nábytku na mieru a kuchýň. Doteraz sme nemali žiadny problém s nákupmi cez dopytovač alebo bazoš.
Aké bolo naše prekvapenie, keď po obdržaní dosiek rozmery vôbec nesedeli s návrhom. Dokonca dodnes nám chýba navŕtaný otvor na uchytenie dvierok. Ktovie čo všetko by sme ešte zistili, ak by sme skriňu začali stavať. Kedže sme žiadali firmu, aby nám všetko vysvetlila a peniaze vrátila a nenašli sme riešenie, odvolal som sa na slovenskú obchodnú inšpekciu. Firma Podo Sk súhlasila a sama pisomne potvrdila, že: bude sa to riešiť touto cestou.
Soi som poslal žiadosť o prešetrenie nákupu vstavanej rohovej skrine a čakal na rozhodnutie. Kedže rozhodnutie po štyroch mesiacoch neprišlo, informoval som sa, prečo to tak dlho trvá a či mi nevedia oznámiť priebežné stanovisko. Aké bolo moje prekavapenie, keď som dostal rozhodnutie, kde bolo uvedené, že subjekt si zásielku neprevzal : konanie podnikateľského subjektu Podo Sk, s.r.o., so sídlom SNP 1413/149-6, Považská Bystrica bolo posúdené ako marenie úradného výkonu kontroly, ktoré postihuje SOI v rámci správneho konania..
Ďalej mi bolo odporúčané obrátiť sa na súd, kedže soi nemá možnosť vymáhať individuálne nároky spotrebiteľov.
Preto sa Vás pýtam, či ste sa stretli už s takýmto zaobchádzaním, kedže ja ako zákazník som maximálne nespokojný s ponúknutým výrobkom, do dnešného dňa nemám otvor na dvierkach a ani faktúru za dodaný tovar. Už viac krát som žiadal o vrátenie peňazí a všetky dosky s poľským označením vrátim, kedže vôbec nespĺňajú dohodnuté podmienky a spôsob ako sa správajú k zákazníkovi a soi sa mi vôbec nepáči.
Ďakujem za vaše postrehy a verím, že nikto nebude musieť čeliť takýmto firmám s takýmto zaobchádzaním a aj takýmto spôsobom podporíme slušné Slovensko.
faro1 Stačilo mi prečítať tvoje posledné dve slová a mám v tom jasno. Robíš si srandu, a tebe nechýba otvor na dvierkach, ale máš dieru v hlave.
misoft A) SOI nerieš obchodné vzťahy! Rieši spôsoby a dodržiavanie postupu reklamácií. Takže SOI je v tomto mimo.
B) SOI môže len pokuty udeliť, peniaze ti nevymôže.
C) Obráť sa na súd. A tam rieš "podnikateľa".
D) Otvor (dieru) si si mohol vyvŕtať i sám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uvidim este niekedy moje peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.