Zavrieť

Porady

Dodanie služby podľa §7a

Touto cestou by som si chcela ujasniť a to: neplatiteľ DPH vystavuje faktury do EU za sprostredkovanie predaja (provízia) platcovi DPH. Je tu povinnosť registrácie podľa §7a. Fakrúry vystavujem s prenosom daňovej povinnosti. Mojou povinnosťou je podať suhrnný výkaz kvartálne. Je aj povinnosť podať daňové priznanie? Rátajú sa vyššie uvedené faktúry do obratu pre registraciu DPH? Vopred ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Katarína75 : 13.03.18 at 20:04
Anulka Fakturuje zahraničnej zdaniteľnej osobe, ktorá má IČ DPH v inom členskom štáte?
Katarína75 áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    Áno, mal sa zaregistrovať podľa § 7a pred dodaním služby. Ak mu nevznikla povinnosť platiť daň v SR z iného dôvodu, tak nemá povinnosť podať daňové priznanie. Uvedené faktúry sa do obratu pre povinnú registráciu nerátajú. Do obratu idú len výnosy, resp. príjmy z dodaných tovarov a služieb v tuzemsku.
    Katarína75 ďakujem, nevedela som ci podat aj danove priznanie, nerada by som platila pokutu.

    Dodanie služby podľa §7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.