Zavrieť

Porady

a čo robíte s neprebratými výplatnými páskami?

môže si dať zamestnávateľ do smernice, že napr. po 3 mesiacoch skladovania ich môže skartovať?
Alebo ako to riešite, keď zamestnávateľ nechce posielať poštou kvôli nákladom tak ich zatiaľ skladujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, źe zam-ľ nechce posielať je nepodstatné. Zo zákona ju musí zam-covi vydať. Keďže tak nerobí, porušuje zákon.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka 1979 to viem, ale pásky máme vytlačené k dispozícii na strediskách u asistentiek, ale zamestnanec si ju neprevezme - sme povinní to posielať poštou aj v tomto prípade?
    Tweety Áno, ste. Vytlačením pások ešte nie je naplnená litera zákona, teda nie je splnená zákonná povinnosť.
    Mirka 1979 ďakujem, predpokladám že doporučene
    a keď sa mi to vráti ako neprebraté v odbernej lehote? mám aj také
    Tweety Áno, do vlastných rúk. Vrátené založ.
    Mirka 1979 ďakujem
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    "nechce posielat postou kvoli nakladom" - my dostavame mailom, t.j. zamestnavatel neplati postovne
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška E-mail je v pohode, ak sú adresy v doméne zamestnávateľa. Ak sú to adresy na verejných serveroch, tak na ne nesmie posielať výplatné pásky - alebo ich musí šifrovať.
    vicktor u nas dva v jednom - v domene a sifrovane
    Ing. Ľubomír Janoška tak to klobúk dolu!
    vicktor Este pockaj s tym klobukom, mozno som zle napisal...
    Je to spravene v exceli a ZAHESLOVANE.
    Ing. Ľubomír Janoška dokonale postačuje - primerané účelu a stupňu dôvernosti
    Mirka 1979 posielame aj mailom, ale sú to zamestnanci, ktorí nechcú mailom a evidentne ani papierovú nepotrebujú,
    čiže v každom prípade im musíme posielať aj poštou, ak to správne chápem
      zbaliť

    a čo robíte s neprebratými výplatnými páskami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.