Zavrieť

Porady

Ako vypočítavate ... - a rôzne nápady na zaujímavé výpočty

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mňa by zaujímalo ako vypočítavate v exceli veľkonočnú nedelu.
Naposledy upravil Orim : 07.08.06 at 21:47
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Niečo pre zábavu Kondiciogram.
Už dávnejšie som to urobil, len tak pre zábavu.


Máte tam už Janka HRAŠKU nejde to upraviť skúsim neskoršie
Naposledy upravil Orim : 19.09.06 at 22:13 Dôvod: Zmena Nového roku na Janko HRAŠKO
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Orim,dobrý nápad táto téma.

P.S. Tá tabuľka je u mňa nefunkčná,ale to nevadí.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Melnick
Orim,dobrý nápad táto téma.

P.S. Tá tabuľka je u mňa nefunkčná,ale to nevadí.
ako že je nefunkčná ???? teraz som ju skúšal a ide
Naposledy upravil Orim : 19.09.06 at 18:53
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ľutujem Orim,skúšala som znova ,ani cuk. Ale vyskúšam,keď budem pri svojom PC,niekedy iní píšu,že nemôžu niečo otvoriť a ja vtedy nemám problém,takže teraz to môže byť opačne.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Skúšala si dobre? Aj mne to funguje. Trošku to zavádza, meno treba napísať namiesto Nového roku. Orim, napíš tam Janko Hraško.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Neprijalo ma to ani ako Karkulku,ani Šípkovú Ruženku a priznám sa Vám,že bojím sa napísať Ježibaba,aby to náhodou nezačalo fungovať.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Melnick
Neprijalo ma to ani ako Karkulku,ani Šípkovú Ruženku a priznám sa Vám,že bojím sa napísať Ježibaba,aby to náhodou nezačalo fungovať.
Nevšímaj si meno a dopíš len dátum narodenia, že budeš Janko Hraško, to je fakt lepšie, ako Ježibaba . Malo by ti to fungovať
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ata111
Nevšímaj si meno a dopíš len dátum narodenia, že budeš Janko Hraško, to je fakt lepšie, ako Ježibaba . Malo by ti to fungovať
Ste zlatí,že chcete pomôcť,ale nedá sa. A vieš ata111,že možno,ani nie je lepšie byť J. Hraškom? Hocikto ma môže zašliapnuť.
0 0
evitaznr evitaznr

evitaznr je offline (nepripojený) evitaznr

:-))) no ja som sa tam tiež dostala................
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Melnick
Ste zlatí,že chcete pomôcť,ale nedá sa. A vieš ata111,že možno,ani nie je lepšie byť J. Hraškom? Hocikto ma môže zašliapnuť.
Všetkým komu som to dal to ide.
Ešte aj na Open Office to funguje. v buňke E3 sa mení meno, v buňke E6 sa mení dátum narodenia.
Pokiaľ si chceš dať urobiť kondiciogram k nejakému inému obdobiu než od dátumu dňa v ktorý to zadávaš, tak na pravej strane zadáš prislušné údaje do koloniek vedľa popisov.
deň
mesiac
rok

Ak chceš môžem ti to poslať na email daj mi info do SS
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Orim
Všetkým komu som to dal to ide.
Ešte aj na Open Office to funguje. v buňke E3 sa mení meno, v buňke E6 sa mení dátum narodenia.
Pokiaľ si chceš dať urobiť kondiciogram k nejakému inému obdobiu než od dátumu dňa v ktorý to zadávaš, tak na pravej strane zadáš prislušné údaje do koloniek vedľa popisov.
deň
mesiac
rok

Ak chceš môžem ti to poslať na email daj mi info do SS
Orim,nezabrala ani tá obávaná ježibaba. Netráp sa,ak mi to nepôjde na mojom PC,určite sa Ti ozvem,veď som zvedavá jak šľak. :p Teraz som totiž nie pri mojom PC,aj keď nerozumiem prečo by to tu nemalo fungovať!!!!!!!!!! Je to ako zamrznuté,robím kde čo a nič ???????
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Melnick
Orim,nezabrala ani tá obávaná ježibaba. Netráp sa,ak mi to nepôjde na mojom PC,určite sa Ti ozvem,veď som zvedavá jak šľak. :p Teraz som totiž nie pri mojom PC,aj keď nerozumiem prečo by to tu nemalo fungovať!!!!!!!!!! Je to ako zamrznuté,robím kde čo a nič ???????
Teraz asi budem trochu rýpavý. Máš na tom počítači excel alebo len nejaký prehliadač excelu. Stiahni si to k sebe a tak skús.
Ozvi sa aj keď to pojde

mám už niečo nové kalendáre
Naposledy upravil Orim : 20.09.06 at 23:27
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skúsim pridať ten kalendár bude zozipovaný.
Vždy sa menia veci podfarbené modro alebo žlto.
Obvykle je to buňka A1. Vždy je tam komentár, buňka má malý červený trojuholník.
0 0
barrel barrel

barrel je offline (nepripojený) barrel

Zopár algoritmov a informácií o výpočte dátumu Veľkonočnej nedele:
http://astroportal.sk/kalendar/velka_noc.html
http://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BD...%C4%BEkej_noci
http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=4456
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Som Vám hovorila,sadnem k môjmu PC a všetko je v pohode. :p
Ja nebudem nikomu v jeho PC robiť žiadne úpravy ani tie najmenšie.
Myslím,že na to ani nemám právo.A to som sa Vám celý čas snažila vysvetliť.Ale zrejme márne.
Takže hlásim : u mňa všetko v pohode.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

No tak ten môj kalendár asi bude mať asi pár rozporov v dátume Veľkonočnej nedele.
podľa toho, čo som videl v barrelovom príspevku


Zatiaľ však ukazuje správne
Naposledy upravil Orim : 01.10.06 at 23:38
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Kedysi som si urobil takúto pomôcku na telefonovanie, možno vás to rozosmeje, ale sranda musí byť. Koho to naštvalo tomu sa ospravedlňujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Orim
Mňa by zaujímalo ako vypočítavate v exceli veľkonočnú nedelu.
Ja som zdedila takúto poučku pre určenie veľkonočnej nedele: "prvá nedeľa po splni mesiaca, ktorý nasleduje po 21.marci ". Toto si hľadal ? alebo matematický vzorec ?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

liba2
Ja som zdedila takúto poučku pre určenie veľkonočnej nedele: "prvá nedeľa po splni mesiaca, ktorý nasleduje po 21.marci ". Toto si hľadal ? alebo matematický vzorec ?
to som vedel a mám to aj zapracované v kalendári. Nevedel som, že spln mesiaca sa počíta pri prechode poludníkom, ktorý ide cez Jeruzalem, ja som to robil na nultý Griničský. Takže tu môže byť chyba niekedy. Rozdiel je asi 2 hodiny.
S tou nedelou to nie je celkom presné, nie je to po 21. marci ale po jarnej rovnodennosti a tá nemusí vždy byť 21. marca. Nie som si istý, či aj tú rovnodennosť nepočítajú prechodom cez Jeruzalem.

Však si pozri ten kalendár ako to pracuje.
Naposledy upravil Orim : 12.10.06 at 23:59
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Toto je súbor, ktorý by mal prepočítať platby do jednotlivých poisťovní pre autá.


Nerobil som to, takže ma nekritizujte nepomôže to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať