Zavrieť

Porady

Je potrebné posielať nejaké výkazy? (SZČO - soc. poisť.)

Ahojte.

Rada by som sa uistila: Ak má SZČO povinnosť platiť odvody do soc. poisť., znamená to len toľko, že napr. vypíše poštový peňažný poukaz, kde uvedie sumu 2 288,- (lebo je povinný platiť z minimálneho vymeriavacieho základu) a nič viac? Ide mi o to, že pri zamestnancoch je potrebné zasielať každý mesiac výkazy, kde sa rozpíše, koľko peňazí pripadá na každé poistenie. SZČO podobné výkazy neposiela? Poisťovňa si to podelí sama?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Janka6685
    Ahojte.

    Rada by som sa uistila: Ak má SZČO povinnosť platiť odvody do soc. poisť., znamená to len toľko, že napr. vypíše poštový peňažný poukaz, kde uvedie sumu 2 288,- (lebo je povinný platiť z minimálneho vymeriavacieho základu) a nič viac? Ide mi o to, že pri zamestnancoch je potrebné zasielať každý mesiac výkazy, kde sa rozpíše, koľko peňazí pripadá na každé poistenie. SZČO podobné výkazy neposiela? Poisťovňa si to podelí sama?

    Ďakujem.
    SZČO vždy k 30.6. pošle do sociálnej poisťovne výpis z DP a potom už len platí
    Nič viac mesačne neposiela.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    katkaj
    SZČO vždy k 30.6. pošle do sociálnej poisťovne výpis z DP a potom už len platí
    Nič viac mesačne neposiela.
    Ďakujem. To som chcela počuť.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ešte jedna vec:

    Neviem, aký variabilný symbol mám uviesť. Podnikateľ si nevyžiadal kópiu z prihlášky. Ako zamestnávateľ uvádza IČZ, ale ako SZČO neviem. Len chcem vedieť, či sa ako variabilný symbol uvádza zvyčajne napr. rodné číslo, alebo je to nejaké iné, pridelené číslo?

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    SZČO má pridelené svoje IČZ. Ak je dobrovolne prihlásený aj na PvN má pridelené aj druhé IČZ ale platí na rovnaké číslo účtu SP. Ak nemáš kópiu prihlášky over si číslo v SP.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Vďaka. Tak mu poviem, aby tam zavolal.

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    Podla mna moze dat aj rodne cislo, ja som to robil najskor tak a nebol problem hlvne je ze clovek zaplati

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem všetkým. Zavolal a povedali mu nejaké číslo, ktoré nebolo rodné. Nechcela som otravovať na porade, ale dnes nemajú úradné hodiny a nevedela som, či tam môže volať. Ale už je to v pohode.

    Je potrebné posielať nejaké výkazy? (SZČO - soc. poisť.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.