Zavrieť

Porady

Kolko listov LV potrebujem aby som bol členom urbaru?

Dobrý den potrebujem poradiť mamina dedila v roku 2012 urbar dva listy vlastníctva. Urbár vsak ako celok ma tri listy vlastníctva.Nový predseda trvá na tom že musí mať tri listy vlastníctva.Má na toto právo nútiť aj ostatných ktorý nemajú tri listy vlastníctva aby si to dali na poriadok ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    Na ničom takom nemôže predseda trvať. Každý spoluvlastník, aj keby mal len maličký podiel na jednom urbárskom pozemku je členom spoločenstva a má právo zúčastňovať sa na rozhodovaní orgánov v miere zodpovedajúcej jeho podielu. Ak by bolo hlasovacie právo niektorého člena znemožnené, môže to viesť až k zrušeniu uznesení valeného zhromaždenia na súde.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Také právo predsedu neexistuje. Celé právo by malo vyplývať zo zákona 97/2013 a zmluvy o pozemkovom spoločenstve, ktorá je ako posledná uložená na OU-PLO u referenta pre spoločenstvá. Predpokladám, že OU by zmluvu, ktorá má ako podmienku tri LV ani neschválilo. Veď na tých dvoch LV môže byť viac m2, než u iného na troch. Ak sú problémy, choď sa opýtať na OU. Ak nepomôže, daj na postup predsedu sťažnosť na OU. My máme v spoločenstve členov, ktorí majú 1 až 7 LV z celkových 7. Samozrejme že podiely dostáva každý podľa výsledkov za LV a svojho podielu v spoločenstve. Ale guľášu na VZ dostane každý rovnako, niektorí možno aj dupľu, ako zostane.

    Kolko listov LV potrebujem aby som bol členom urbaru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.