Zavrieť

Porady

Zmena užívania časti stavby už skolaudovaného RD a prístupová cesta?

parcela č.2066/3 je moj uz skolaudovany dom v ktorom chcem zriadit v garazi prevádzku, parcela 2064/5 je susedova parcela kde by mala byt cesta a teda aj moj pristup k domu ale zial nie a nie na nu dostat stavebne povolenie. Parcela 1295/1 je obecna komunikacia. so susedom sme sa dohodli ze teda kasleme na cestu a parcelu 2064/5 mi preda a tym by som mal pristup zo svojho pozemku priamo na cestu. Lenze pani na stavebnom sa tvari ze to nie je take jednoduche a zevraj mi to vobec nepomoze. vedel by niekto poradit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ako to dotycna uradnicka zdovodnila?
    Ak "cestu" od suseda odkupis, tak po svojom majetku mozes oficialne jazdit do svojho domu.
    Mozno narazala na to ze je to zahrada, orna poda, travny porast, ale nie cesta, tak parcelu bude treba vynat z podneho fondu, v com ale problem nevidim.
    Ako sa dostanu na pozemky majitelia parcel 2067/1 a 2, 2066/1 a 2064/3? Tiez maju pravo prejazdu? Ked "cestu" odkupis, tak aj s tym ich pravom.
    johnny1 Dotycna uradnicka to zdovodnila tym ze dom by bol v tom pripade osadeny daleko od cesty (cca 30 m) ...v uzemnom plane obce som nenasiel ani ťuk o tom ze by sa tam urcovali nejake max. vzdialenosti ...ani ziadny zakon som zatial nenasiel ktory by to nejak udaval.....majitelom parciel je tiez ten moj sused a pristup by mal z druhej strany (od spodu) ....parcela co by som kupil 2064/5 uz je vynata z podneho fondu

    Zmena užívania časti stavby už skolaudovaného RD a prístupová cesta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.