Zavrieť

Porady

povinnosť alebo nepovinnosť registračnej pokladne-dizajnérske činnosti

Poprosím o poradenie, sro zaoberajúca sa stavebnou činnosťou vystavila ručný PPD za práce: dizajnérske činnosti- realizácia záhradnej úpravy ako úhrada fa v hodnote 80 eur.
Hľadala som v zozname kto musí používať RP, no nie je mi jasné či môže vystaviť ručný PPD? Nestretli ste sa s týmto, či na takúto činnosť môže byť vystavený PPD?
Ďakujem pekne.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Hľadaj v prílohe okec 81.30
maped ďakujem, asi neviem dobre hľadať, kde presne by to malo byť?
veronikasad Hľadaj v prílohe zákona o ERP, či tam v službách je takýto kód. Ak nie, nevzniká povinnosť evidovať tržby cez ERP a môžeš vystaviť ppd.
maped Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    V prílohe zákona o ERP sú vypísané služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť vedenia tržieb v ERP alebo VRP. Jediná dizajnérska činnosť je tam uvedená pod kódom 74.10 Špecializované dizajnérske činnosti a tie v zmysle klasifikácie produktov zahŕňajú:
    – módne návrhárstvo týkajúce sa textílií, odevov, obuvi, šperkov, nábytku a ostatných módnych tovarov, ako aj iného tovaru osobnej spotreby a tovaru pre domácnosti
    – priemyselný dizajn, t.j. tvorba a rozvoj návrhov z hľadiska optimálneho použitia, ceny a vzhľadu produktov vrátane návrhu materiálu, mechanizmu, tvaru, farby a povrchovej úpravy produktov zohľadňujúc ľudské potreby, bezpečnosť, obchodné požiadavky na prepravu, použitie a opravu
    – činnosti grafických návrhárov
    – činnosti interiérových dekoratérov
    Táto trieda vylučuje:
    – návrh a tvorba webových stránok, pozri 62.01
    – architektonické činnosti, pozri 71.11
    – inžinierske činnosti, t.j. návrh strojov, materiálov, prístrojov, štruktúr, procesov a systémov využívajúc fyzikálne zákony a princípy inžinierstva, pozri 71.12.

    Takže v zmysle uvedeného netreba použiť ERP či VRP, ale môžeš vystaviť príjmový pokladničný doklad, alebo úhradu prijať na účet v banke.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Srdečná vďaka!
    ormika Vďačne
    veronikasad Myslíš, že dizajnérske činnosti je správny okec pre realizácia záhradné úpravy?
    ormika Ja som chcela poukázať na to, že v prílohe ERP je sú len špecializované dizajnérske činnosti, ktoré v zmysle klasifikácie produkcie sú vymenované vyššie a že žiadne iné dizajnérske ani záhradnícke činnosti nie sú v prílohe ERP, takže nemusí používať ERP, ale môže vypísať príjmový pokladničný doklad. Ak sa mýlim, tak ma opravte prosím, Asi by bolo potrebné presne špecifikovať činnosť na základe živnostenského oprávnenia ako je to tam definované, či záhradkárske činnosti, alebo dizajnérstvo záhrad, ale aj tak to nie je v prílohe ERP.
      zbaliť

    povinnosť alebo nepovinnosť registračnej pokladne-dizajnérske činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.