Zavrieť

Porady

zrážka zamestnancovi - RZZP

Naši zamestnanci majú väčšinou minimálnu mzdu, teda 6900 v hrubom.
Robila som im ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, ktoré budem v augustovej mzde zrážať.
Ako sa postupuje, ak čistá mzda vrátene bonudu a diet je nejakých 8000 a doplatok do zdravotnej 13000???
Znamená to, že ja ako zamestnávateľ zaplatím do poisťovne 13000 a on mi ešte na výplatu prinesie 5000?
Nikde som nenašla, že by sa mohlo strhať postupne, ako na DU napríklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

    StanislavaF
    Nechápem z akého dôvodu sa robilo ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? RZZP sa robilo len v prípade, ak zamestanec presiahol maximálny vymeriavaci základ.

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Robila som RZZP asi 70 zamestnancom s podstatne vyssou mzdou ako je minimalna a nikto z nich nemal taky nedoplatok. Neviem ako je to mozne, bolo im to spravne vypocitane ????

    Marta

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    NO, chcela som odpoved, ale mam tri otazky )


    mame to tak všetci a na konci roka, v decembri sme dostali 100 tisicove odmeny.

    gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

    gabriela7755
    Neviem, či by to bolo takto správne, ja by som nedoplatok uhradila
    poisťovni v plnej výške a zo zamestnancami by som spravila dohodu
    o prípadných splátkach. Aký máte na to názor ?

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Že bude vysoký nedoplatok bolo jasné už dávno, možno bolo treba začať strhávať skôr. Zákon v § 19 hovorí iba o tom, dokedy to musí byť urobené.

    Hádam by som to zamestnancom teda strhávala aj po termíne, ale so zdravotnou poisťovňou to musí byť vyrovnané do 30.9.2006.

    Ale úplne čisté to asi nebude.

    StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

    StanislavaF
    Dohoda o splátkach by bola v poriadku lenže podľa vyhlášky, ktorá vyšla k RZZP majú byť všetky nedoplatky uhradené do konca septembra 2006.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Maňaska
    Že bude vysoký nedoplatok bolo jasné už dávno, možno bolo treba začať strhávať skôr. Zákon v § 19 hovorí iba o tom, dokedy to musí byť urobené.

    Hádam by som to zamestnancom teda strhávala aj po termíne, ale so zdravotnou poisťovňou to musí byť vyrovnané do 30.9.2006.

    Ale úplne čisté to asi nebude.
    Ach jo, čo je dnes čisté.... máme takýto skvelý systém, ale chvááála bohu idem od januára na materskú.

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Tohto roku by to chcelo pekné odmeny do augustovej výplaty, aby bolo z čoho stiahnúť nedoplatky z RZP ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    matafe
    Tohto roku by to chcelo pekné odmeny do augustovej výplaty, aby bolo z čoho stiahnúť nedoplatky z RZP ...
    To si udrela klinec po hlavičke.

    janber je offline (nepripojený) janber

    janber
    Ja som našim zamestnancom nedplatok rozdelila do júlovej a augustovej výplaty nakoľko presiahol čistú mzdu jednej výplaty. So zdravotnou poisťovňou vysporiadam preplatok/nedoplatok zamestnancov a zamestnávateľa na základe oznámenia do 30.09.2006. Ak by nedoplatok prevyšoval obe výplaty asi by som z augustovej strhla celý zvyšok nedoplatku a zamestnanec by mal preplatok mzdy, ktorý by si vysporiadal so zamestnávateľom. Nenechávala by som to na ďalšie výplaty nakoľko zákon hovorí, že nedoplatky/preplatky sa majú vysporiadať do 30.09.2006

    Jana

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    sonka1
    NO, chcela som odpoved, ale mam tri otazky )


    mame to tak všetci a na konci roka, v decembri sme dostali 100 tisicove odmeny.
    Pridám ďalšie otázky:
    To sa celý rok chodíte "pásť"? Nikomu zo zamestnancov neprekáža celoročné bezúročné úverovanie zamestnávateľa?
    Otrasné postupy používa zamestnávateľ.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    endrju
    Pridám ďalšie otázky:
    To sa celý rok chodíte "pásť"? Nikomu zo zamestnancov neprekáža celoročné bezúročné úverovanie zamestnávateľa?
    Otrasné postupy používa zamestnávateľ.
    Nie, nechodíme, ale to tu (bez urážky) radšej nebudem takto verejne rozpisovať......najhoršie na tom je, že si nepomôžeme.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Je to stále lepšie ako keby im dával len minimálnu mzdu a ročné odmeny žiadne. Veď aj na Vianoce takých 100 tis. poteší. Praktiky sú rôzné...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.