Zavrieť

Porady

Príplatky od 01.05.2018

Dobrý deň,
zamestnanci pracujú PO-PIA 38,75 hodiny. V dôsledku väčšieho objemu zákaziek atď. sa môže stať, že pracujú aj cez víkend, t. j. dávame im príplatky za prácu nadčas 25% priemernej mzdy..
Prosím Vás, na aké príplatky budú mať nárok od 01.05.2018?
Ďakujem!!!
katulik989 Za nadčas v nedeľu sa platí 50% z priemernej hodinovej mzdy????? Zvlášť sa rozdeľuje práca nadčas v sobotu, v nedeľu a v bezžný deň??? Neberie sa nadčas spolu a z toho sa počíta 25%???
Emik27 Ak som to pochopila správne, tak zamestnanci pracujúci v sobotu majú nárok za príplatok za sobotu 25 % minimálnej hodinovej mzdy + ak je to zároveň aj nadčas, tak aj 25 % priemerného zárobku..
Za prácu v nedeľu 50 % minimálnej hodinovej mzdy + ak je to nadčas, tak aj 25 % priemerného zárobku...
Potvrdí mi to, prosím, ešte niekto???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AH.DCA je offline (nepripojený) AH.DCA

    mzdová účtovníčka AH.DCA
    To máte správne. Patrí mu podľa zákona 25% z priemernej hodinovej mzdy a na tom sa nič nemení od 1.5.2018. Ak som správne pochopila výklad pána Mihála na školení, tak príplatky za nadčas sa nemenia. Pracovný deň 25% z priemerného hodinového zárobku, tiež to platí aj pre sobotu. Za nadčas v nedeľu sa platí 50% z priemernej hodinovej mzdy. Zmena je len pre sviatok, ten sa platí od 1.5.2018 100% z priemernej hodinovej mzdy aj keď pripadne na pracovný deň.
    Ďalej sa zmenil príplatok za nočnú zmenu. Platil sa 20% z min.hod.mzdy a teraz bude 30%. A menia sa mzdové zvýhodnenia za prácu to bude +naviac.
    Za prácu v sobotu 25% z hodinovej min.mzdy. Za prácu v nedeľu 50% z min.hod.mzdy. Za prácu v noci 30% z min.hod.mzdy a rizikoví 35% z hod.min.mzdy. Ďalej pribudli príplatky dohodárom. To sa doteraz neplatilo a od 1.5.2018 sa budú platiť tiež.
    Naposledy upravil AH.DCA : 18.05.18 at 05:17
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Takže im budú patriť oba príplatky, t. j. príplatok za nadčas + príplatok za sobotu alebo nedeľu, však?
    B E A T A A keď pripadne sviatok napr. na sobotu, tak by mal mať oba príplatky.
    AH.DCA áno správne, budú dostávať oba príplatky aj 25% z priem.hod.mzdy+25% z min.hod.mzdy za sobotu(podobne aj nedeľa). A keď sviatok pripadne na sobotu, dostane príplatky za sobotu 25% + príplatok za sviatok 100% z min.hod.mzdy.
    Emik27 Nesúhlasím s tvrdením, že za nadčas v nedeľu sa platí 50 % priemernej hodinovej mzdy... Príplatky za nadčas sa nemenili, takže za prácu v nedeľu dostane príplatok za prácu v nedeľu 50 % minimálnej hodinovej mzdy + ak ide o nadčas, tak aj 25 % priemerného zárobku...
    AH.DCA Môj výklad bol k dohodárom, príplatok za sobotu dostanú 25% z min.hod.mzdy a ako píšete tak za nedeľu 50% príplatok z min.hod mzdy, za sviatok 100% z min.hod.mzdy( 2,759 €). A samozrejme plus tarifu na hodinu, ktorú majú dohodnutú v zmluve.
    katulik989 Takto to chápem aj ja. Je to prosím Vás správne?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak budy pracovat nadcas cez vikend, tak budu mat narok na priplatok za nadcas + priplatok za vikend.

    Príplatky od 01.05.2018

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.