Zavrieť

Porady

DoPČ a sviatok - Olymp

Ahojte, prosím Vás, doteraz sme mali len dohodárov, ktorí nepracovali každý deň, len v určité dni. Preto samozrejme keď vo sviatok nerobili, tak som im ten deň nezaklikávala. No v marci nastúpila dohodárka, ktorá má dohodu o PČ na 2 hod. denne každý pracovný deň. A ja som normálne v pomykove, ako jej vykázať sviatok 30.3.. V personalistike na záložke "Mzdové údaje" mám dať sviatok platiť - nie? Alebo priemerom? Poradíte mi ? Ďakujem veľmi pekne...
Naposledy upravil mondes : 14.04.18 at 13:05
misoft Dôležitá časť dohody " denne každý PRACOVNÝ deň" - tam nie je čo riešiť - keď je sviatok, tak to nie je pracovný deň a basta.
Mila123 Dušan,v ZP nie je definovaný pracovný deň, pre jedného je od PO-PIA, pre niekoho 2 dni denná 2 nočná a 2 dni voľna, bez ohľadu na sviatky.....
teda mýliš sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ma v dohode, ze sa jej bude preplacat sviatok? ak nie a nepracovala, tak za ten den nedostane zaplatené
    mondes No v dohode to nemá. Ale, ak dám, že sviatok sa jej nebude preplácať, (samozrejme po dohode s ňou), tak si bude musieť sama doplatiť ZP? Práve o tú ZP sa mi jedná. Ako mám nastaviť v personalistike tak, aby s sviatok bral ako víkend a teda nepracoval a nepreplácal sa. Ďakujem.

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    V Olympe nepracujem, teda s nastavením ti neporadím, ale dohodárov máme veľa čo pracujú každý deň 2 hodiny a nikdy sme im sviatok nepreplácali. Automaticky im dáva tie 2 hoďky len na pracovné dni, na sviatky nie. Ešte doplním, teda nikdy nepracovali cez sviatok a nemám ani vedomosť, že by museli niečo doplácať ZP.
    Naposledy upravil Mikae : 16.04.18 at 04:38 Dôvod: doplnenie
    mondes Super, vďaka.

    DoPČ a sviatok - Olymp

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.