Zavrieť

Porady

Vysoká hladina D-dimer - norma 0.50 ja mám 13.91

Lnovakova.tangis
Poraďte mi, lekári sa nechcú vôbec mnou zaoberať. Dlhšiu dobu som začala mávať fialové a spuchnuté ruky, teraz sa pridali po operácii coxy aj fialové členky a spuchnuté ruky a nohy. Cievna ( rok dozadu) po operácii tvrdila že s o žilami nemám nič. Po operácii coxy ( predtým so brala ohromné množstvo liekov od bolesti) sa mi pokazili zuby pod korunkami. Tie mi vytrhol zubár, ktorý napred implantoval 2 implantáty a potom začal postupne trhať zhnité zuby. Našla som si iného a nakoľko mám termín na implantáciu 20.4.2018 u iného ktorý je odborník chela som si byť istá že nemám žiadny zápal, že som v poriadku a nevyhnije mi implantát. Lekárka - algeziologička ( roky k nej chodím-ochotná a obetavá) mi napísala žiadanku, ale nemá tú správnu pečiatku aby všetko poisťovňa preplatila a "obvodná" je neochotná tak som zaplatila krvné testy. Vyšiel mi vysoký D-dimer, pričom CRP je v norme. Kam s tým? Ku komu? Už keď som mala pozitívnu chlamýdiu pľúcnu obvodná povedala aby som išla tam kde ma začali liečiť, tá lekárka tento rok na mňa len nakričala a že nemám výmenný lístok atď....Som z toho na nervy. Čo značí vysoký D-dimer? Príznaky opuchy a bolesti, začervenanie nôh a rúk mám už dlho, ale asi tento faktor nikto nekontroloval i keď som bola vo VURch.. Viete poradiť?
3 komentárov     zbaliť
korela Domnievam sa, že by ťa mal poslať praktický lekár k internistovi, aby ti urobil krvný obraz, upozorniť oboch na svoj problém. Kedy si bola naposledy na preventívnej prehliadke? Ak máš na ňu nárok a problém s vyšetreniami, resp. ako píšeš s lekármi, takto sa prepracuješ legálne k svojmu súčasnému obrazu tvojho zdravotného stavu a následne k jeho riešeniu podľa výsledkov K. O.
Ako si na tom s konzumáciou surovej stravy, najmä zeleninou, pohybom?
Lnovakova.tangis Na prehliadke preventívnej som bola tento rok-2018-vo februári. Tam nič také obvodna nekontrolovala. Výsledky mám doma. Tento výslefdok D-dimeru je z minulého týždňa- teda z apríla2018. Obvodná- teda praktická-nič neurobí-zeleninu môžem len obmedzene ( doteraz som sa ťživila skoro vegetariánsky a zdravo, ale našli mi žalúdočný vred. Pohybujem sa dosť. Avšak pre tvorbu otvorených rán predkolenia a minuloročnú operáciu bedrového kĺbu nemám tento rok taký pohyb aký som zvykla mávať, brala som veľa antibiotík a to sa vtedy nesmie. Nič toto nemá so surovou stravou ( žiaľ) ani so zeleninou, či pohybom, nemám ani nadváhu a cvičím každý deň-v rámci možností...
korela Kto ti ho dal vyšetriť, ako sa na neho prišlo, pretože on sa bežne nerobí. Ten by ťa mal buď dovyšetriť alebo posunúť na ďalšie odborné vyšetrenie, aby sa zistila príčina jeho vzniku.
Nižšie Terézia13 pridala dobrý materiál aj odpoveď. V každom prípade na lekárov zatlač, aby zistili, o čo konkrétne ide. Podľa možnosti čo najskôr.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Terezia13

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  Lnovakova.tangis Keby som bola zdravá a nezmenila by sa situácia v zdravotníctve, iste by som to urobila. Už som chcela niekoľkokrát zmeniť praktickú lekárku, ale s mojou kartou ktorá váži asi 40kg ma nikto nezoberie. Tých čo viem že sú dobrí, majú plný stav a o tých čo berú ešte nových pacientov neviem nič a šliapnem z blata do kaluže. Zmena "obvodnej lekárky"- aj tak vie som vo svojom obvode-mi teraz súrne nič nepomôže. Normálne sa obraciam na odborníkov o ktorých viem že sú dobrí a aj niečo vedia. Lenže behať od jedného k druhému, keď napríklad ani krv mi nevedia vziať kvoli žilám ani v nemocnici ( je to len otázka náhody ak sa to podarí) nemá nateraz pre mňa význam. Štve ma, že ma nevyšetrili poriadne vo VURCHu- výskumný ústav reum. chorob v Piešťanoch-reumatológ i ostatní čo som sa pýtala tvrdia že mám systémové a autoimúnne ochorenie, ale odvolávajú sa že predsa som bola vo Vurchu- že si vymýšlam- i keď je aj navonok vidieť fialové ruky a spuchnuté nohy, s bolesťou už ma posielaqli k psychiatrovi...V piešťanoch som bola po operácii a nič so mnou nerobili, len som chodila cvičiť s nezahojenou ranou na nohe som nebola ani v bazéne a vyšetrenia na reumu mi nerobili žiadne- nikoho to však z lekárov nezaujíma. Až na moju ochrankyňu algeziologičku, ktorá však nemá na všetko tú "správnu"pečiatku.Tú stránku som čítala a ano mám také prejavy. opuch a začervenanie mám zatiaľ nižšie na kotníkoch nevystúpil na lýtko a na rukách... Ďakujem za ochotu a záujem pomôcť.
  Terezia13 ešte je nádej cez tú jedinú ochotnú lekárku algeziologičku aj keď nemá potrebnú pečiatku, možno by vedela pomôcť nasmerovať na správne vyšetrenia a ktorý odborník by vedel DAŤ!!! tú správnu pečiatku, žiaľ ale choré
  220870

  220870 je offline (nepripojený) 220870

  Remeselník,stavbár. 220870
  Môj názor na lekárov.Lekvári a predpisovači chemikálií. Česť tým pár výnimkam. Ja vám odporučím radikálnu totálnu zmenu stravy. Nazýva sa to živá strava. Kúpte a prečítajte si knihu https://www.martinus.sk/?uItem=31771 Zároveň chodte k Gastrológovi. Základná príčina nemocí je v tom čo do seba pcháme.
  Lnovakova.tangis Máte pravdu, pokúšam sa dostať sa k ajurvédskemu lekárovi ale ako na just som sa k vyhľadávania dostala až dnes a sobotu. .. Chcelo by to detoxikovať organizmus ( myslím si ) a podporiť bynnými čistými prípravkami. Mám dosť preliekovaný organizmus. Len trolinka Vás poopravím-ku gastroenterológovi - chodím už dávno,vred mi zistil tento rok.Živú stravu nesmiem musela by som všetko mixovať a aj to len vyberať zo živej stravy to čo s vredom smiem alebo nie. Stravujem sa dosť zdravo- len pchám do seba veľa liekov. Len pri radikálnych zákrokoch ako je totálna endoprotéza či šróbovanie implantátov do kosti sa takáto bolesť nedá zvládnuť lusknutím prsta. zmením jeden deň stravu a na druhý mi napichnú "4kg" anestézy. Ďakujem za snahu pomôcť, tot ja viem. Nehľadám - nedávam vinu nikomu až tak veľmi ale v takomto stave potrebujem odborníka, nie samoliečbu stravou. Na to je už neskoro, s tým môžem začaťv potom, ke´d budem mať po ruke odborníka, ktorý ma bude kontrolovať a radiť mi.

  Vysoká hladina D-dimer - norma 0.50 ja mám 13.91

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.