Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - alebo len "oplachovačka riadu"?

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Aké máte skúsenosti s umývačkami riadu (to zn. že nemusíte zaschnuté hrnce namáčať, oškrabovať...pred umývaním v umývačke?), alebo Vám tiež príde Vaša umývačka skôr ako oplachovačka?

My máme doma Whirpool, známa tiež, a napríklad aj hrniec od slepačej polievky, pohár od lekváru, hrnček od kakaa nenamočený napr. po pár hodinách, prilepená ryža, prilepená cestovina, o pekáčoch ani nevravím, najskôr musíme namočiť - oškrabať a tak dať do "oplachovačky". Ešte pripomeniem nadstavujem najvyššiu teplotu (60 - 70 °C) a skúšala som už dať pred samotným umývaním aj oplach a tak zapnúť umývanie, no výsledok aj tak ten istý. Tabletky používame dosť drahé (Somat Gold). Soľ je na maximum, a leštidlo je tiež naplnené . Umývací čas je cca 2hod. 20 min.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.....
Táto

umyje vždy a všetko......
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ano, mas pravdu.
Kvaziumyvacka fajn umyje pohare od mineralky, cajove lyzicky a podobne.
Pekac od krkovicky, hrniec od slepacej polievky a podobne treba umyt klasicky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stale mam dajaky blok si kupit tuto vec...niekedy mam pocit ,ze som jedina co ju nema...ale zatial sa mi dari zit bez nejakurat sa ma decko par dni nazad..ze ci nechcem..jej kamka daruje....ja nie...keby som ju chcela..davno si ju kupim...aj susicka pradla ma tak odpudzuje...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

No ja neviem, ale mám už druhú a nedám na nich dopustiť. Umyje všetko, dokonca som mame a svokre vyumývala "pripečené" janské misy...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ja nemam problem, umyje cokolvek, aj horemenovane zaspinene riady. Salky s usadeninami aj 2-3 dnovymi, misu z jenskeho skla som rucne nikdy nedokazala umyt tak ako umyvacka.
Velmi zavisi od toho, ako je umyvacka naplnena, lebo nesporavne umiestnenie riadu brani cirkulacii vody a neumyje sa.
Mam 45 cm, ale ked potrebujem, umyjem v nej aj pripeceny plech.
Len ten, ak neumyvam hned, tak namocim pred umyvanim.
Neviem , ci musim, skor mi to tak pride spravne
Asi najhorsie sa umyvaju hrnce od kase z ovsenych vlociek.
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

Kupa umyvacky boli umna tie najlepsie investovane peniaze na domacu techniku. Ja sa nemozem stazovat - umyva dobre - Electorlux. Nevravim - sem tam sa stane ze najdem nejaky kusok zaschuteho neumyteho miesta ale je to skor vynimka ako pravidlo - a to pouzivam kratsi program (cca hodinu) a pouzivam tabletky z Lidla. Je vsak pravda ze na tanieri nenechavam ziadne zbytky jedla - tie kocia v kosi. Ono umyvacku treba aj rozumne naplnit - netreba ju natrieskat uplne do plna - vtedy voda neprenikne na vsetky miesta pretoze riady su v zakryte cez druhe riady - radsej umyvam castejsie ale s nepreplnenou umyvackou.
Naposledy upravil dmc : 16.04.18 at 19:04
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivka70
Ja nemam problem, umyje cokolvek, aj horemenovane zaspinene riady. Salky s usadeninami aj 2-3 dnovymi, misu z jenskeho skla som rucne nikdy nedokazala umyt tak ako umyvacka.
Velmi zavisi od toho, ako je umyvacka naplnena, lebo nesporavne umiestnenie riadu brani cirkulacii vody a neumyje sa.
Mam 45 cm, ale ked potrebujem, umyjem v nej aj pripeceny plech.
Len ten, ak neumyvam hned, tak namocim pred umyvanim.
Neviem , ci musim, skor mi to tak pride spravne
Asi najhorsie sa umyvaju hrnce od kase z ovsenych vlociek.


Tak teraz ako ?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Ivka70 prosim napisete mi znacku? Dakujem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ak riady neoplachnes od hrubej necistoty, tak sa ti zanesu vstrekovacie ramena - skontroluj, vycisti, pripadne nespravne ulozene riady brania cirkulacii vody
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

buchač
ivka70
Ja nemam problem, umyje cokolvek, aj horemenovane zaspinene riady. Salky s usadeninami aj 2-3 dnovymi, misu z jenskeho skla som rucne nikdy nedokazala umyt tak ako umyvacka.
Velmi zavisi od toho, ako je umyvacka naplnena, lebo nesporavne umiestnenie riadu brani cirkulacii vody a neumyje sa.
Mam 45 cm, ale ked potrebujem, umyjem v nej aj pripeceny plech.
Len ten, ak neumyvam hned, tak namocim pred umyvanim.
Neviem , ci musim, skor mi to tak pride spravne
Asi najhorsie sa umyvaju hrnce od kase z ovsenych vlociek.


Tak teraz ako ?
ved citaj, salky problem nemaju, pripecene plechy od masa namacam, ak ich nedam umyt hned (nenecham ich zasusit cakajuce v umyvacke)
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Avalik to sme uz skusali a nie 1x aj tak nepomohlo. Ale aspon viem, ze su aj umyvacky aj oplachovacky
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

kuravesele
Ivka70 prosim napisete mi znacku? Dakujem
Teraz mame Amica MI 428 AELGB
Predtym sme mali rovnako siroku Whirlpool-ku, s rovnakym sposobom umyvania.
Samozrejme pri hrncoch a pod pouzivam na to urceny program s vysokou teplotou (a nie eco, lebo ten tusim mal problem cosi doumyvat)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kuravesele, ved daj foto ako velmi znecistene riady davas do umyvacky, ako je nalozena a potom, ktore kusy riadu nie su dobre umyte
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať