Zavrieť

Porady

elektricke vykurovanie

Prosim vas mohol by mi niekto poradit pri vybere kurenia na novy dom. Obytna plocha 290 m4 viem ze to nie je malo ale radia nam na udrziavanie tepla je najlacnejsie na plyn .Mame pripravu na plyn a kotol tuhe palivo ale chceme spojit podlahove kurenie a radiatory.Lenze cena je pomerne dost vysoka cca 16 000 eur. Mame aj cenovu ponuku na elek.vykurovanie HEAT FLOW cca 8 000 eur. Chcel by som vediet ci ma niekto skusenosti z vykurovanim heat flow.Ide o buducnost nie teaz aby to nebolo lakave a potom platit ako bata lebo ina moznost nebude .Podtatranska oblast mur 38 TEHLA bude aj zateplene .REFERENCIE s el.kurenim same pozit......znie to ako skor reklama ziadne negat. Dakujem s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vykurovacia plocha 300m2, celoelektrická domácnosť, kúrenie , varenie, ohrev TUV elektrikou.
    Zdroj tepla : vodná podlahovka, 2x nádrž na teplú vodu ( v jednej je TUV, v druhej je voda do podlahovky) , solar na streche nastavený na vyššiu účinnosť v prechodnom a zimnom období, elektrokotol na dokúrenie ak nesvieti slnko alebo v zime. Mesačné náklady na elektrinu cca zatial 90 eur. Predpoklad 120 eur, podtatranská oblasť.
    Už v marci sme vypli kúrenie, slnko stačí a na dokúrenie sme minuli za večer 10 kg brikiet v obývačke v malom krbe.

    Nemyslím, že by plynové kúrenie bolo najlacnejšie. Známy majú kúrenie plynom, síce starší dom s plastovými oknami a mesačne plyn + elektrika platia 280 eur.

    elektricke vykurovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.