Zavrieť

Porady

Chcem manzelke predat moju 1/2 bytu za jedno euro.

Sme manzelia a aby neboli problemy pri dedičskom konani ak sa mi nieco stane tak chcem jej dat svoju polovicu bytu na jej meno.Lebo z prveho manželstva moje deti by nabehli ako supy.Môzem to tak spravit.
5 komentárov     zbaliť
ivka70 je byt v BSM?
ivka70 uvedomujes si, ze ide o tvoje deti, ked o nich takto hovoris?
vicktor To si vymyslel ty alebo manzelka?
Vysr.... si sa na deti v minulosti a planujes to zopakovat aj v buducnosti. Super otec roka.
mareko Že ťa hanba nefackuje
Oliwa Niekto tie supy predsa tak vychoval...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.etrend.sk/trend-archiv/r...-manzelmi.html
    Právna úprava bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM) obsiahnutá v §§ 143 až 151 Občianskeho zákonníka jednoznačne vylučuje akýkoľvek prevod vlastníckeho práva medzi manželmi navzájom k veciam, ktoré patria do BSM. Toto spoluvlastníctvo je jediným typom bezpodielového spoluvlastníctva v slovenskom právnom poriadku. Každý z manželov vlastní „jednu jedninu“ majetku patriaceho do BSM. Jeho základnou črtou je, že každý z manželov sa považuje za vlastníka celej veci.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Keď ste manželia a máte BSM, tak logickejšie by bolo vloženie do BSM. Praktický následok je rovnaký, pri úmrtí by polovica bola manželky a druhá polovica by sa dedila.
    Onko Po tých hysterických reakciách iných som si prečítal ešte raz zadanie a vyzerá to tak, že byt už máte s druhou manželkou pol na pol alebo v BSM a chceš na ňu prepísať celý byt, aby deti nededili nič. Ak upustím od kázania o morálke a budem sa držať odpovedania na otázku, tak riešiť sa to dá, ale nie v režime, ako je klasický predaj medzi dvoma samostatnými osobami. V tomto prípade treba riešiť BSM, ktoré však zákon umožňuje rozšíriť či zúžiť. Teda treba byt vyňať z BSM a celý prepísať do výlučného vlastníctva manželky. Zákon hovorí, že sa vyžaduje forma notárskej zápisnice.

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Prevod druhému z manželov majetku v BSM je počas manželstva vylúčený. Avšak každý môže nakladať so svojim majetkom pre prípad smrti. V danom prípade by bolo vhodné spísať ZÁVET a v rámci neho LISTINU o VYDEDENÍ pre deti. To zabezpečí cieľ, ktorý je v zadaní dotazu (Po smrti bude mať byt len manželka a nie deti). Zároveň, ak si to pisateľ časom rozmyslí, že možné závet aj vydedenie zrušiť, na rozdiel od prevodu majetku na druhú osobu manžela - kde je proces prevodu nezvratný.

    Chcem manzelke predat moju 1/2 bytu za jedno euro.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.