Zavrieť

Porady

trestné oznámenie za ohováranie alebo krivé obvinenie ?

Dobrý deň,

Chcela by som sa Vás spýtať ako mám postupovať keď môj bývalý manžel nahlasuje na daňový úrad informácie ktoré nie sú pravdivé a to typu:
- Moja bývalá manželka pracuje na ,,čierno" a pod.
- neplatí dane, a pracuje aj v zahraničí na ,,čierno"

Môžem podať trestné oznámenie ? Ak áno, tak ho mám podať ako TO za ohováranie alebo krivé obvinenie ?

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom Lucia
3 komentárov     zbaliť
misoft Preštuduj a podľa toho postupuj.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300
§345 ods.2 (pretože to robí z osobných dôvodov a motívu)
Pokiaľ máš rukolapné dôkazy o tom, že to ON takto podáva nepravdivé informácie - môžeš na neho podať TO pre krivé obvinenie.
A možno - až to začnú preverovať - mu hrebienok spadne....
LUCIAVoj Ďakujem za odpoveď
vicktor misoft, pise sa tam ze "v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie" - v tomto pripade asi pojde len o nahuckanie danovakov na kontrolu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Kedze pre Vaseho manzela plati prezumcia neviny, musela by ste mu vediet okrem ineho dokazat, ze jeho vyroky boli nepravdive. Nestaci teda, ze sa nedokazalo, ze pracujete v zahranici na cierno, musite dokazat, ze ste tam nepracovali. Dokazat, ze sa nieco nikdy nerobilo je extremne tazke. A manzelovi by pritom stacilo, keby pri ohovarani pouzil formulaciu: "Myslim si, ze ex-manzelka pracuje na cierno v zahranici.", a uz by ste nedokazovali, ze ste v zahranici nepracovali, ale ze si to exmanzel nemyslel.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Podľa môjho názoru, ak to nie je pravda a vieš sa preukázať DÚ svojimi dôkaznými listinami, nie je čo riešiť. Myslím si, že súdy - je to na dlhé trate, naviac nemusíš sa báť, keď je z Tvojej strany všetko O.K. Chráň si svoje zdravie..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jakubec Branislav, pri ciernej praci sa nevydavaju ziadne dokazne listiny. Je takmer nemozne dokazat, ze sa nieco nestalo. Ak aj dokaze, ze v roku 2015 (napr.) pracovala v Poprade oficialne (a preto je iba tazko predstavitelne, ze mala subezne druhy prac. pomer v zahranici), nevie dokazat, ze pocas dovolenky si neprivyrabala v Spanielsku nacierno zberom jahod, alebo cez volny vikend nepracovala nacierno v nedalekom Polsku pri predaji na trhu.
    misoft Ona nemusí nič dokazovať - to by musel jej ex- dokázať....a pokiaľ nemá žiadny dôkaz... tak je to ohováranie a krivé obvinenie z osobného motívu....
    Jakubec Mylis sa. Podozrivemu (ex-manzel) musis trestny cin dokazat a nie, ze podozrivy musi dokazovat nevinu.
    Dáša_ no a čo tak to otočiť. Ak DU jeho podnety preveruje a ukážu sa ako nepravdivé, až potom dať trestné oznámenie. Tam by sa predsa dôkazná situácia otočila. Aj keď je pravda, že nevieme, či tie oznámenia aj podpisuje. A či s tým DU niečo robí
    Ing. Ľubomír Janoška Ani toto nie je jednuduché - DÚ skonštatuje, že nezistil porušenie zákona a nie že zákon nebol porušený
      zbaliť

    trestné oznámenie za ohováranie alebo krivé obvinenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.